106 نخبه كارشناسی ارشد در مقطع دكتری بدون آزمون پذیرفته می شوند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   22 تیر 1391-12 July 2012بازدید 3967

106 نخبه كارشناسی ارشد در مقطع دكتری بدون آزمون پذیرفته می شوند[بزرگ نمایی متن] [اندازه پیش فرض متن] [کوچک نمایی متن]
ريیس بنیاد ملی نخبگان افزود: 106 نفر از نخبگان و استعدادهای برتر، براساس فراخوان انجام شده ،سال 1391 به دانشگاهها معرفی شدند، اینها اولین گروهی هستند که بدون آزمون تحصیل در دوره دکتری را شروع می کنند.
آفتاب: ريیس بنیاد ملی نخبگان گفت: صد و شش نفر از نخبگان و استعدادهای برتر، براساس فراخوان سال 1391 به عنوان نخستين گروه از نخبگان كارشناسي ارشد بدون آزمون در دوره دكتري پذيرفته شدند.

به گزارش ايسنا، دكتر نسرین سلطانخواه گفت: برای کاهش دغدغه دانشجویان و با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، بنیاد ملی نخبگان هر ساله تعدادی از نخبگان و استعدادهای برتر مقطع کارشناسی ارشد که واجد شرایط هستند را برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری بدون آزمون متمرکز به دانشگاهها معرفی می کند.

ريیس بنیاد ملی نخبگان افزود: 106 نفر از نخبگان و استعدادهای برتر، براساس فراخوان انجام شده ،سال 1391 به دانشگاهها معرفی شدند، اینها اولین گروهی هستند که بدون آزمون تحصیل در دوره دکتری را شروع می کنند.

وی ادامه داد: این افراد مازاد بر ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری متمرکز هستند .

سلطانخواه با اشاره به برنامه ریزی برای افزایش بورس بنیاد ملی نخبگان در سال های آتی گفت: بنیاد ملی نخبگان کمک هزینه هایی را به دانشگاه ها برای فراهم کردن زیرساخت ها و امکانات پرداخت می کند،این بورس برای دانشجو و برای دانشگاه تعهدی ایجاد نمی کند.

اشتغال نخبگان و استعدادهای برتر

رئیس بنیاد ملی نخبگان درخصوص جذب و بکارگیری نخبگان و استعدادهای برتر تصریح کرد: زمستان سال 90 آئین نامه تسهیل جذب و بکارگیری نیروی انسانی نخبه به تصویب هیئت وزیران رسید، براین اساس همه دستگاهها موظف بکارگیری نیروی انسانی نخبه و استعداد برتر هستند.

وی به لیست آماده شده ازنخبگان واستعدادهای برتر اشاره کرد وگفت: با فراخوان انجام شده در سایت بنیاد ملی نخبگان ، لیست 260 نفری آماده شده و به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ارسال می شود تا جذب و استخدام این گروه در دستگاهها تسهیل شود.

جذب نخبگان و استعدادهای برتر در دانشگاهها

سلطانخواه ادامه داد:برای تسهیل درجذب نخبگان و استعدادهای برتر به عنوان هیئت علمی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی ،براساس مصوبه سال گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی، هیئت عالی جذب بنیاد ملی نخبگان افرادی را به دانشگاه ها معرفی وآنها ملزم هستند ظرف دو ماه نظر خود را اعلام کنند.

وی افزود: این مسیری کوتاه برای جذب و بکارگیری نخبگان و استعداد های برتر در دانشگاهها است.

جذب استعداد برتر و نخبه در بخش های خصوصی

رئیس بنیاد ملی نخبگان درخصوص امکان حضور نخبگان و استعدادهای برتر در بخش های خصوصی گفت:براساس آئین نامه هیئت امنای بنیاد ملی نخبگان، هر شرکت دانش بنیانی که نخبگان و استعداد های برتر در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری را جذب کند ،به مدت یک تا دوسال حقوق این افراد را بنیاد ملی نخبگان پرداخت می کند.

وی افزود: به استعدادهاي برتر و نخبه ای که جذب شرکت دانش بنیان شوند، سال اول 100 درصد حقوق مربی پایه یک یا استادیار پایه یک بسته به نوع مدرک (فوق لیسانس یا دکتری) و در سال دوم 80 درصد حقوق از سوی بنیاد ملی نخبگان پرداخت می شود. با این کارعلاوه بر امکان جذب نخبگان واستعداد های برتر در بخش های خصوصی دانش بنیان زمینه آشنایی با این حوزه نیز برای آنها فراهم می شود.

امکان ادامه تحصیل در مقطع پسا دکتری

سلطانخواه با اشاره به آئین نامه تحصیل در مقطع پسا دکتری گفت: نخبگان واستعداد های برتر پس از فراغت از دوره دکتری می توانند در دوره پسادکتری کار پژوهشی خود را ادامه دهند. البته از دوره فراغت از تحصیل دکتری سه سال بیشتر نگذشته باشد و میزبان محقق پسا دکتری هم استاد دانشگاه باشد.

معاون علمی و فناوری ريیس‌ جمهور تصریح کرد: حقوق و مزایای استاد میزبان این محققان جوان پسا دکتری را بنیاد ملی نخبگان تقبل می کند.

ريیس بنیاد ملی نخبگان گفت: درحال حاضر حدود 30 نفر در مقطع پسادکتری مشغول به تحصیل هستند كه البته ظرفیت بیش از این است و باید در این زمینه وزارتخانه های علوم و بهداشت بیشتر فعال شوند.

سلطانخواه همچنین گفت: وام خرید مسکن برای نخبگان و استعدادهای برتر در سطح 80 و 50 میلیون تومان است که از سال 88 پرداخت آن آغاز شده است.

نخبه كارشناسی ارشد دكتری پذیرش بدون آزمون

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

اخبار روزنامه ها