بنیاد ملی نخبگان 106 استعداد برتر و نخبه را به دانشگاه‌ها براى دوره دکترى معرفی کردند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   10 امرداد 1391-31 July 2012بازدید 2590
بنیاد ملی نخبگان 106 استعداد برتر و نخبه را به دانشگاه‌ها براى دوره دکترى معرفی کردند


پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: معاون علمی و فناوری رییس جمهور از معرفی ۱۰۶ نفر از استعداد های برتر و نخبه به دانشگاه ها براى دوره دکترى در سالجارى از سوی بنیاد ملی نخبگان خبر داد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور درباره اقدامات دولت برای ماندگاری نخبگان و فراهم سازی زیرساختها و زمینه حضور و فعالیت آنها در کشور اظهار داشت: فراهم کردن شرایط و ایجاد تسهیلات برای ادامه تحصیل نخبگان در داخل کشور و فراهم سازی زمینه جذب و اشتغال آنها از جمله اقداماتی است که برای استعدادهای برتر در حال انجام است.

وی افزود: بر اساس مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی، بنیاد ملی نخبگان می تواند از میان فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد، استعدادهای برتر را به دانشگاه ها معرفی کند تا بدون آزمون متمرکز دکتری مشغول به تحصیل شوند که امسال 106 نفر از این طریق معرفی شده اند و کارهای آنها در حال انجام است.

سلطانخواه در ادامه تصریح کرد: این برنامه را طی سالهای آتی گسترش خواهیم داد و این علاوه بر آیین نامه استعدادهای درخشان است که یک تعداد بدون آزمون متمرکز وارد دانشگاه ها می شوند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در ادامه به جذب نخبگان به صورت هیئت علمی در دانشگاه اشاره کرد و گفت: بر اساس مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی که ذیل هیئت عالی جذب، دبیرخانه جذب نخبگان در بنیاد ملی نخبگان تشکیل می شود و فرایند جذب نخبگان به صورت هیئت علمی در دانشگاه ها را تسهیل و تسریع می کند.

وی، استخدام و بکارگیری نیروی انسانی نخبه در دستگاه های اجرایی را از دیگر اقدامات دولت برای ماندگاری نخبگان در کشور عنوان کرد و افزود: همچنین چنانچه شرکتهای فعال دانش بنیان نیروی انسانی نخبه و استعداد برتر را به کار بگیرند ما تا یکسال حقوق آنها را پرداخت می کنیم.

معاون رئیس جمهور در ادامه اظهار داشت: ایجاد امکان پسادکتری برای نخبگان و استعدادهای برتر از دیگر برنامه هایی است که در این حوزه دنبال می کنیم تا آنها بعد از فراغت از تحصیل دوره دکتری تا زمان جذب در جایی به صورت ثابت، بتوانند یک تا دو  سال به صورت محقق پسادکتری در یک مرکز علمی و تحقیقاتی همکار باشند و بنیاد ملی نخبگان هم هزینه این محقق پسادکتری را پرداخت می کند.


بنیاد ملی نخبگان استعداد برتر و نخبه دانشگاه‌ دکترى

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

همایش مشاوره و تحلیل دروس دکتری

مدرس برتر کنکور مدیریت ( ارشد – دکتری ) : دکتر یگانه

اخبار روزنامه ها