معرفی 106 استعداد برتر برای ورود به مقطع دکترى دانشگاه ها در سالجارى

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   14 امرداد 1391-04 August 2012بازدید 2798
معرفی 106 استعداد برتر برای ورود به مقطع دکترى دانشگاه ها در سالجارى

پرتال دانشگاهی به نقل از پژوهشگران دانشجو: دکتر نسرين سلطانخواه گفت: بر اساس مصوبه شورايعالي انقلاب فرهنگي، بنياد ملي نخبگان مي تواندتعدادي از نخبگان مورد حمايت بنياد و فارغ التحصيل دوره کارشناسي ارشد را به دانشگاه ها معرفي کند تا بدون آزمون وارد مقطع دکتري شوندو امسال 106 نفر از نخبگان از اين طريق معرفي شده اند.

به گزارش مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني بنياد ملي نخبگان به نقل از پايگاه اطلاع رساني دولت، دکتر سلطانخواه درباره اقدامات دولت براي ماندگاري نخبگان و فراهم سازي زيرساختها و زمينه حضور و فعاليت آنها در کشور اظهار داشت: فراهم کردن شرايط و ايجاد تسهيلات براي ادامه تحصيل نخبگان در داخل کشور و فراهم سازي زمينه جذب و اشتغال آنها از جمله اقداماتي است که براي استعدادهاي برتر در حال انجام است.

وي افزود: بر اساس مصوبه شورايعالي انقلاب فرهنگي، بنياد ملي نخبگان مي تواند تعدادي از نخبگان مورد حمايت بنياد و فارغ التحصيل دوره کارشناسي ارشد را به دانشگاه ها معرفي کند تا بدون آزمون متمرکز دکتري مشغول به تحصيل شوند که امسال 106 نفر از اين طريق معرفي شده اند و کارهاي آنها در حال انجام است.

دکتر سلطانخواه در ادامه تصريح کرد: اين برنامه را طي سالهاي آتي گسترش خواهيم داد و اين علاوه بر آيين نامه استعدادهاي درخشان است که يک تعداد بدون آزمون متمرکز وارد دانشگاه ها مي شوند.

معاون علمي و فناوري رئيس جمهور در ادامه به جذب نخبگان به صورت هيئت علمي در دانشگاه اشاره کرد و گفت: بر اساس مصوبه شورايعالي انقلاب فرهنگي که ذيل هيئت عالي جذب، دبيرخانه جذب نخبگان در بنياد ملي نخبگان تشکيل مي شود و فرايند جذب نخبگان به صورت هيئت علمي در دانشگاه ها را تسهيل و تسريع مي کند.

وي، استخدام و بکارگيري نيروي انساني نخبه در دستگاه هاي اجرايي را از ديگر اقدامات دولت براي ماندگاري نخبگان در کشور عنوان کرد و افزود: همچنين چنانچه شرکتهاي فعال دانش بنيان نيروي انساني نخبه و استعداد برتر را به کار بگيرند ما تا يکسال حقوق آنها را پرداخت مي کنيم.

رئيس بنياد ملي نخبگان در ادامه اظهار داشت: ايجاد امکان پسادکتري براي نخبگان و استعدادهاي برتر از ديگر برنامه هايي است که در اين حوزه دنبال مي کنيم تا آنها بعد از فراغت از تحصيل دوره دکتري تا زمان جذب در جايي به صورت ثابت، بتوانند يک تا دو سال به صورت محقق پسادکتري در يک مرکز علمي و تحقيقاتي همکار باشند و بنياد ملي نخبگان هم هزينه اين محقق پسادکتري را پرداخت مي کند.
استعداد برتر دکترى دانشگاه

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

اخبار روزنامه ها