برداشته شدن الزام مرتبط بودن رشته كارشناسی ارشد و دكتری در دوره های علوم پایه و مهندسی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   16 امرداد 1391-06 August 2012بازدید 4176برداشته شدن الزام مرتبط بودن رشته كارشناسی ارشد و دكتری در دوره های علوم پایه و مهندسی

پرتال دانشگاهی به نقل از ایرنا: تهران- مدیركل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از برداشته شدن قید و الزام 'مرتبط بودن رشته كارشناسی ارشد' برای ورود به مقطع دكتری در دوره های علوم پایه و مهندسی خبر داد.


'سعید قدیمی' روز دوشنبه افزود: تاكنون داوطلبان آزمون دكتری فقط می توانستد در رشته های مرتبط با مقطع كارشناسی ارشد خود شركت كنند كه از امسال این قید برای رشته های مهندسی و علوم پایه برداشته می شود.

وی توضیح داد: براساس تصمیم كمیته فنی و مهندسی شورای عالی برنامه ریزی آموزش عالی، از امسال همه فارغ التحصیلان كارشناسی ارشد در هر رشته ای می توانند در آزمون دكتری گروه های علوم پایه و فنی و مهندسی شركت كنند و درصورت پذیرفته شدن و موفقیت در غربال گری های آزمون مربوطه ، هیچ منعی برای ادامه تحصیل آنها در این رشته ها وجود نخواهد داشت.

قدیمی ادامه داد : كمیته برنامه ریزی فنی و مهندسی این موضوع را پذیرفته است كه هر فارغ التحصیل كارشناسی ارشد از هر رشته ای بتواند از عهده آزمون دكتری رشته های فنی و مهندسی و علوم پایه بربیاید امكان ادامه تحصیل در این رشته ها را داشته باشد.

مدیركل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یادآورشد: با برداشتن الزام مرتبط بودن رشته های كارشناسی ارشد و دكتری در گروه های علوم پایه و فنی و مهندسی، گستره انتخاب داوطلبان افزایش می یابد.

این مقام مسوول در وزارت علوم ادامه داد: قید مرتبط بودن رشته های كارشناسی ارشد و دكتری همچنان برای گروه های علوم انسانی، هنر و كشاورزی وجود دارد و فارغ التحصیلان مقطع كارشناسی ارشد این رشته ها الزاما باید در آزمون دكتری رشته هایی كه مرتبط اعلام می شوند شركت كنند.

به گفته مدیر دفتر برنامه ریزی آموزش عالی، تصمیم 'حذف قید مرتبط بودن رشته های كارشناسی ارشد و دكتری' برای رشته های مهندسی و علوم پایه از امسال اجرایی می شود.

كارشناسی ارشد دكتری علوم پایه مهندسی

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

همایش مشاوره و تحلیل دروس دکتری

مدرس برتر کنکور مدیریت ( ارشد – دکتری ) : دکتر یگانه

اخبار روزنامه ها