عدم امکان نقل‌و انتقال دانشجو در مقطع دكتری و انتشار كارنامه از 17 مهرماه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   28 شهریور 1391-18 September 2012بازدید 3564

عدم امکان نقل‌و انتقال دانشجو در مقطع دكتری و انتشار كارنامه از 17 مهرماه

پرتال دانشگاهی به نقل از ایسنا: در آزمون دکتراي نيمه متمرکز 91 هشت هزار و 932 نفر پذيرفته شده اند و نتايج نهايي اين آزمون سرانجام شب گذشته اعلام شد.

دکتر حسين توکلي، مشاور عالي سازمان سنجش افزود: در آزمون دکتراي هشت هزار و 932 نفر پذيرفته شده اند و از اين تعداد دو هزار و نهصد و هفتاد و پنج نفر زن و پنج هزار و نهصد و پنجاه و هفت نفر مرد هستند.

به عبارت ديگر 33.31 داوطلبان زن و 66.69 درصد مرد هستند.

مشاور سازمان سنجش با بيان اينكه براي داوطلبان واجد شرايط گزينش كارنامه‌اي حاوي اطلاعات لازم، رتبه داوطلب و آخرين رتبه پذيرفته شده در هريك از كدرشته‌هاي معرفي شده براي مصاحبه و در سهميه مربوط تنظيم و از طريق سايت اينترنتي اين سازمان در تاريخ 17 مهر قابل دسترسي خواهد بود، گفت: تغيير گرايش و نقل و انتقال پذيرفته‌شدگان دوره‌هاي دكتري «Ph.D» امكانپذير نيست.

***محرميت در صورت انصراف از ثبت‌نام

وي افزود: معدل‌ مدرك كارشناسي و كارشناسيارشد پذيرفته‌شده‌ بايد با معدل‌هايي‌ كه‌ قبلاً در زمان ثبت‌نام و يا شركت در آزمون به‌ سازمان‌ اعلام‌ نموده‌، يكسان‌ باشد. بديهي است كه در غير اين صورت، از ثبت‌نام آن دسته از داوطلباني كه داراي مغايرت معدل باشند، خودداري خواهد شد.

توكلي همچنين خاطرنشان كرد: پذيرفته شدگان نهايي آزمون دكتري حتي در صورت عدم ثبت نام در رشته قبولي، مجاز به شركت و انتخاب رشته در آزمون دكتري تخصصي «Ph.D» سال 1392 نخواهند بود.

وي با اشاره به ضوابط ثبت‌نام و با بيان اينكه مدارك ثبت‌نامي در سايت سازمان سنجش منتشر شده است، گفت: حضور شخص پذيرفته شده براي ثبت‌نام الزامي است و ثبت‌نام منحصراً در تاريخ‌هاي اعلام شده توسط هر دانشگاه و با ارائه مدارك كامل صورت مي‌پذيرد.

وي گفت: اطلاعيه سازمان سنجش براي تکميل ظرفيت و پذيرش دانشجويان در کد رشته محل هايي جديد علاوه بر کد رشته هاي قبلي به همراه کارنامه نهايي روز دوشنبه 17 مهر ماه بر روي سازمان قرار داده مي شود تا داوطلباني که مجاز به انتخاب رشته بودند و در رديف قبول شدگان نهايي اعلام شده نمي باشند با توجه به شرايط و ضوابط که در اطلاعيه مي آيد در صورت واجد و شرايط بودن نسبت به انتخاب کد رشته هاي خود از ميان کد رشته هاي امتحاني مجاز مربوطه اقدام کنند.

توکلي تصريح کرد: ظرفيت اصلي اين آزمون طبق پيش بيني هاي انجام شده ده هزار 149 نفر است و در اين آزمون 178 هزار و 453 نفر ثبت نام کرده بودند که از اين تعداد 152 هزار و 269 نفر در جلسه آزمون اختصاصي صبح جمعه 25 فروردين ماه شرکت کردند و تعداد 150 هزار و 333 نفر هم در جلسه آزمون عمومي حاضر بودند.

کل افرادي که مجاز به انتخاب رشته شدند 35 هزار و 876 نفر بوده اند و از اين تعداد 35 هزار و 95 نفر فرم انتخاب رشته خود را تکميل کردند.

وي خاطر نشان کرد با توجه به ضوابط فهرست اسامي تعداد 16 هزار و 46 نفر به عنوان معرفي شدگان با مصاحبه دانشگاه ها معرفي شده اند.

نقل‌و انتقال دانشجو دكتری انتشار كارنامه دکتری

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

اخبار روزنامه ها