نمره آزمون دکترا در پذيرش دانشجو افزایش می یابد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   08 مهر 1391-29 September 2012بازدید 4180

نمره آزمون دکترا در پذيرش دانشجو افزایش می یابد

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاري فارس: وزير علوم تحقيقات و فناوري گفت: با تخصصي شدن آزمون، نمره آزمون دکترا نيز در پذيرش دانشجو افزايش مي‌يابد.

کامران دانشجو دقايقي پيش در حاشيه مراسم آغاز سال تحصيلي جديد دانشگاه‌هاي سراسر کشور که در جوار حرم مطهر رضوي برگزار شد در جمع خبرنگاران با اشاره به آمار دانشجويان در حال تحصيل در دانشگاه‌هاي کشور اظهار کرد: در سال جاري يک ميليون نفر آزمون داده و بيش از 500 هزار نفر پذيرش شدند و در مجموع 700 تا 800 هزار نفر در سال جاري به جامعه دانشجويي اضافه شدند.

به گفته دانشجو در حال حاضر حدود 4 ميليون و 200 هزار نفر دانشجو در دانشگاه‌هاي سراسر کشور تحصيل مي‌کنند.

وزير علوم در ادامه ضمن محکوميت شديد کاريکاتور اهانت‌آميز روزنامه شرق به رزمندگان دفاع مقدس گفت:‌ موضع دانشگاهيان ما در اين جريان با موضع ملت همسو است. ملت عاشق ارزش‌هاي دفاع مقدس است، سربندهايي که رزمندگان اسلام مي‌زدند نماد عشق به امام حسين و حضرت زهرا و نماد عشق به ارزش‌هاي اسلامي بود چگونه بي‌شرمانه مي‌توان اين را نماد تاريخي مطرح کرد.

وي با بيان اينکه وقتي سربند رزمندگان چشم‌بند شده، نماد تاريکي مي‌شود، افزود: به محض اينکه کاريکاتور در اين رسانه چاپ شد تمام رسانه‌هاي ضد انقلاب و غربي اين کاريکاتور را گزارش کردند و در واقع اين اقدام دشمن را خوشحال کرد.

وزير علوم تأکيد کرد که جامعه دانشگاهي ايران اين اقدام را محکوم مي‌کند چرا که اين جامعه، جامعه ولايت‌مدار و عاشق اهل بيت و ايثارگري و شهادت است وي اظهار کرد: اميدواريم دستگاه قضايي به اين مسئله فوري و قاطعانه رسيدگي کند چرا که دانشجويان احساسات خود را فعلاً‌ کنترل کردند.

دانشجو خاطرنشان کرد:‌ دانشجويان ايران اين خشم را در سينه نگه داشته‌اند تا مسئولان به آنچه وظيفه‌شان است خوب عمل کنند.

وزير علوم در ادامه در بخش ديگري از سخنان خود درباره افزايش هزينه خدمات دانشجويي در دانشگاه‌هاي کشور گفت: براساس قانون بايد سالانه 20 درصد خدمات را به بخش خصوصي واگذار کنيم. دانشجوي جوان ما مي‌تواند در کوي دانشگاه پياده‌روي کرده تا به جاي اينکه از اتوبوس استفاده کند، کجاي دنيا در پرديس دانشگاه وسيله حمل‌ونقل مي‌گذارند در حالي که در کشور ما از قديم وسيله حمل‌ونقل گذاشتند که البته بايد در آن تجديد نظر شود.

وي با تأکيد بر آنکه دانشجويان ما در تحمل سختي‌ها الگو هستند، تصريح کرد: جامعه دانشگاهي ما براي تحمل‌ سختي‌ها الگو است.

دانشجو با اشاره به وام تغذيه دانشجويان گفت:‌ دانشجويان مي‌توانند هزينه غذاي خود را پس از فارغ‌التحصيل و در مدت 60 ماه به دولت پرداخت کنند.

وي با اشاره به ارائه تسهيلات 300 ميليارد توماني به دانشجويان گفت: بيمه تکميلي دانشجويان براي نخستين‌بار ارائه مي‌شود ضمن اينکه برخي از وام‌ها مانند وام‌هاي بيماري‌هاي خاص بازپرداخت ندارد و چيزي حدود يک و نيم ميليون تومان است. اما اينکه بخواهيم اتوبوس بگذاريم دانشجويان را از دانشکده‌اي به دانشکده ديگري ببرد در اين فضا نمي‌شود و بايد جلوي هزينه‌هاي اضافي را گرفت.

وي تأکيد کرد: دانشجويان غيور ما در دفاع مقدس بسيار خوب درخشيدند و در دفاع فعلي نيز بسيار خوب عمل مي‌کنند.

وزير علوم در بخش ديگري از سخنانش درباره آزمون دکتراي نيمه‌متمرکز اظهار داشت: آزمون برگزار شده و اين آزمون تکميل ظرفيت نيز دارد، 10 هزار نفر پذيرش شدند هرچند که تعدادي از دانشگاه‌ها هم مقاومت کردند.

دانشجو افزود: پيش از تصحيح نتايج آزمون حدود 7 هزار نفر پذيرش شده بودند و پس از تصحيح نيز تعداد افراد پذيرفته شده به 10 هزار نفر رسيد.

وي تأکيد کرد: آزمون دکتراي نيمه‌متمرکز مجدداً مورد بازنگري قرار مي‌گيرد تا تخصصي‌تر شود و ضريب آزمون در پذيرش دانشجو افزايش يابد.

به گفته وزير علوم با تخصصي‌تر شدن آزمون، نمره آزمون دکترا در پذيرش دانشجو نيز افزايش پيدا مي‌کند.

دانشجو در خاتمه خاطرنشان کرد: دانشگاهيان در آزمون دکتراي سال جاري خوب همراهي کرده و اصلاحات را انجام دادند، آزمون اول فقط عمومي بود ولي در حال حاضر آزمون تخصصي‌تر مي‌شود.

نمره آزمون دکتری پذيرش دانشجو آزمون دکتری دکتری

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

اخبار روزنامه ها