ایجاد 31 رشته دکتری در دانشگاه محقق اردبيلی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   08 مهر 1391-29 September 2012بازدید 2812

ایجاد 31 رشته دکتری در دانشگاه محقق اردبيلی

رئيس دانشگاه محقق اردبيلي از راه‌اندازي 31 رشته دکتري دراين دانشگاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، دکترمسعود گنجي در مراسم استقبال از دانشجويان جديدالورود دانشگاه محقق اردبيلي اظهار داشت: در حال حاضر اين دانشگاه علاوه بر افزايش رشته‌هاي مقطع دکترا، در 49 رشته مقطع کارشناسي ارشد و همچنين 51 رشته مقطع کارشناسي دانشجو پذيرش کرده و از مهر ماه دانشجويان در اين رشته‌ها تحصيل مي‌کنند.

وي تصريح کرد: در دو سال گذشته با هدف ارتقاي کيفيت و کميت رشته‌ها 100 رشته جديد به مجموع رشته‌هاي دانشگاهي محقق اردبيلي افزوده شده به طوريکه هم اکنون اين دانشگاه در 131 رشته اقدام به جذب و تحصيل دانشجو مي‌کند.

دکتر گنجي خاطر نشان کرد: تعداد دانشجويان اين دانشگاه در 10 سال آينده بيش از 30 هزار نفر افزايش مي‌يابد به طوريکه اميدواريم در کنار اين رشد کمي فضاي مطلوب تحصيل در تمام ابعاد تحقيقي و پژوهشي را نيز شاهد باشيم.

وي همچنين با اشاره به قرار گرفتن اين دانشگاه در ليست دانشگاه‌هاي بين‌المللي و کسب رتبه 95 در منطقه و در بين دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشي، افزود: اين موفقيت را مرهون تلاش‌ها و برنامه‌ريزي‌هاي خدمتگزاران در اين حوزه هستيم.

دکتر گنجي از افزايش اعتبارات اين دانشگاه به ويژه در حوزه عمراني نيز خبر داد و گفت: در دو سال اخير اعتباري بالغ بر 9 ميليارد تومان براي ساخت و ساز فضاهاي آموزشي و کمک آموزشي هزينه شده است.

رئيس دانشگاه محقق اردبيلي ادامه داد: در همين مدت شاهد بوديم که 18 هزار متر مربع به مجموع فضاهاي آموزشي افزوده شده و ما در حال احداث 20 هزار متر مربع فضاي جديد هستيم، همچنين مجوز ساخت 15 هزار متر مربع فضاي دانشگاهي ديگر را از هيئت امناي دانشگاه دريافت کرديم که انتظار مي‌رود عمليات اجرايي آنها در سال‌جاري شروع شود.

وي همچنين فعاليت 15 شرکت رشد واحدهاي فناوري وابسته به دانشگاه محقق اردبيلي را يادآور شد و گفت: مرکز رشد واحدهاي فناوري استان اردبيل اقدامات علمي و تحقيقاتي خوبي را انجام داده که 9 فقره قرارداد در اين زمينه منعقد شده است.

دکترگنجي به موفقيت‌هاي اين دانشگاه در حوزه پژوهشي نيز اشاره کرد و افزود: بيش از 20 برابر تعداد مقالات علمي چاپ شده اين دانشگاه در مجلات معتبر دنيا بوده به طوريکه در دو سال اخير 333 مقاله از سوي هيئت علمي دانشگاه محقق اردبيلي در مجلات معتبر جهاني چاپ شده است.


دکتری دانشگاه محقق اردبيلی

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

اخبار روزنامه ها