جزییات آزمون دکتری سال 92 اعلام شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   03 آبان 1391-24 October 2012بازدید 15246


 جزییات آزمون دکتری سال 92 اعلام شد

مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز ثبت نام داوطلبان آزمون دوره های دکتری نیمه متمرکز سال 1392 از 7 آذرماه خبر داد و به تشریح جزییات برگزاری این آزمون پرداخت.
به گزارش پرتال دانشگاهي کشور و به نقل از ایرنا  ˈحسین توکلیˈ  اظهار داشت: ثبت نام برای شرکت در آ‍زمون دوره های دکتری نیمه متمرکز سال 1392 از روز سه شنبه، هفتم آذرماه 91 از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش آغاز می شود و درروز یکشنبه، 12 آذرماه پایان می پذیرد.

 وی افزود: اطلاعیه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری از روز دوشنبه، 6 آذرماه در نشریه پیک سنجش منتشر می شود و همزمان بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

 توکلی زمان توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه آ‍زمون دکتری را از 13 اسفندماه 91 ذکر کرد و گفت: داوطلبان برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون خود باید به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند.

 وی یادآور شد: براساس برنامه زمانی پیش بینی شده، آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 1392 روز جمعه، 18 اسفندماه در حوزه های امتحانی سراسر کشور برگزار خواهد شد.

 مشاورعالی سازمان سنجش اضافه کرد: نتیجه اولیه آزمون دکتری در قالب کارنامه تنظیم می شود و در فروردین ماه 92 به صورت اینترنتی دراختیار شرکت کنندگان در آزمون قرار می گیرد و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته باید در مهلت تعیین شده برای تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند.

 توکلی درمورد نحوه گزینش علمی داوطلبان آزمون دکتری نیز توضیح داد: با توجه به ظرفیت پذیرش در هریک از کدرشته محل های تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرنده دانشجو، براساس نمرات کل حاصل از 80 درصد نمره آزمون کتبی و 20 درصد معدل تراز شده دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد، گزینش علمی انجام می شود و فهرست اسامی معرفی شدگان برای مصاحبه به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مربوطه معرفی خواهند شد.

 وی تصریح کرد: فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری برمبنای نمره کل حاصل از 80 درصد نمره آزمون کتبی و 20 درصد معدل های تراز شده کارشناسی و کارشناسی ارشد با ضریب مربوطه و نمره مصاحبه با ضریب مشخص استخراج می شود و در نیمه دوم شهریورماه 92 از طریق سایت سازمان سنجش انتشار خواهد یافت.

 در آزمون دکتری سال 91 نمره آزمون کتبی و معدل تراز شده کارشناسی و کارشناسی ارشد داوطلبان با ضریب 1 و نمره مصاحبه با ضریب 2 محاسبه شد که بالا بودن ضریب مصاحبه، اعتراضاتی را از سوی داوطلبان به همراه داشت.

هم اکنون نحوه پذیرش دانشجو در آزمون دکتری در دست بررسی است و احتمال تغییر ضریب نمره آ‍زمون و نمره مصاحبه از سوی مسوولان وزارت علوم و سازمان سنجش وجود دارد.

 

 


 


آزمون دکتری سال 92 دکتری 92 ثبت نام دکتری 92 منابع دکتری 92 آزمون دکتری 92

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

گرایش های رشته دکتری مهندسی هسته ای حذف نشد

اخبار روزنامه ها