کاهش درس های آزمون دکتری

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   21 آبان 1391-11 November 2012بازدید 6199

به گفته معاون آموزشی وزارت علوم درس های آزمون دکتری کاهش می یابد و تغيير در برخی زيرگروه های امتحانی انجام می پذیرد.تهران - معاون آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري از بررسي کاهش درس هاي امتحاني و تغيير برخي زيرگروه هاي رشته هاي آزمون نيمه متمرکز دکتري سال 92 خبر داد.

ˈحسين نادري منشˈ روز چهارشنبه به خبرنگار فرهنگي ايرنا گفت:‌ چگونگي برگزاري آزمون دکتري در کميته مشترک معاونت آموزشي وزارت علوم و سازمان سنجش بررسي مي شود و با توجه به نوپا بودن اجراي اين آزمون به شيوه نيمه متمرکز که دو سال از آن مي گذرد نقاط قوت و کاستي هاي آن رصد مي شود تا تغييرات لازم در آن اعمال شود.

وي ادامه داد: تغييرات دومين آزمون نيمه متمرکز دکتري نسبت به اولين آزمون براساس نظرسنجي هايي از دانشجويان و داوطلبان آزمون، اعضاي هيات علمي دانشگاه ها، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، شوراي عالي انقلاب فرهنگي و شوراهاي اقماري آن و ارزيابي هاي خبرگان و نهايتا متخصصان هر رشته در کميته هاي برنامه ريزي آموزش عالي صورت گرفت.

نادري منش خاطرنشان کرد: اولين آزمون نيمه متمرکز دکتري به صورت تخصصي برگزار نشد اما در آزمون دوم که امسال آن را پشت سر گذاشتيم مواد درسي به صورت تخصصي طراحي و به اجرا گذاشته شد که اين امر هم به دليل زياد بودن تعداد درس ها مشکلاتي را به همراه داشت بنابراين در سومين آزمون احتمالا تعداد درس هاي امتحاني کاهش خواهد يافت.

وي به برخي اعتراضات درباره قرار گرفتن تعدادي از رشته هاي امتحاني آزمون دکتري در بعضي زيرگروه هاي درسي اشاره کرد و گفت: تعدادي از داوطلبان و اعضاي هيات علمي و گروه هاي دانشگاهي خواهان تغيير برخي زيرگروه ها در آزمون دکتري هستند که اين موضوع هم در دست بررسي است.

معاون وزيرعلوم تصريح کرد که برخي از مجموعه هاي حوزوي هم مي گويند دانشجويان دکتري ما بايد حتما سوابق حوزوي هم داشته باشند و صرف قبولي در آزمون کتبي سازمان سنجش براي آنها کافي نيست که اصلاح اين مورد هم از خواسته هاي آنان است.

وي افزود: بحث هاي جدي که درمورد تغييرات آزمون نيمه متمرکز دکتري در کميته مربوطه مطرح است هنوز نهايي نشده اما تا قبل از چاپ دفترچه ثبت نام آزمون دکتري سال 92 (آذرماه امسال) به نتيجه خواهد رسيد.

نادري منش به احتمال تغيير ضريب آزمون کتبي و مصاحبه در آزمون دکتري نيمه متمرکز نيز اشاره کرد و گفت: داوطلبان از يک سو خواهان کاهش هرچه بيشتر تاثير مصاحبه و حتي حذف آن در آزمون دکتري هستند و از سوي ديگر دانشگاه ها بر افزايش وزن تاثير مصاحبه تاکيد دارند که در آزمون دکتري گذشته،‌ آزمون علمي با ضريب يک و مصاحبه با ضريب 2 محاسبه شد و امسال ممکن است ضريب يکساني براي هريک از آنها درنظر گرفته شود.

وي احتمال بازگشت به روال قبلي پذيرش دانشجوي دکتري توسط دانشگاه ها را منتفي دانست و گفت: اکثر دانشگاه ها از شيوه پذيرش دانشجوي دکتري به شيوه نيمه متمرکز رضايت دارند و اينکه هر دانشگاه به صورت مستقل نسبت به پذيرش دانشجوي دکتري اقدام کند ايرادات و اشکالات فراواني داشته و دارد.
کاهش درس های آزمون دکتری تغییر زیر گروهها

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

اخبار روزنامه ها