وزیرعلوم : مدارک دکتری خارج از آزمون معتبر نیست

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   26 آبان 1391-16 November 2012بازدید 2775وزیرعلوم : مدارک دکتری خارج از آزمون معتبر نیستوزیرعلوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد : با دانشگاه هایی که خارج از آز‍مون، دانشجوی دکتری بپذیرند برخورد می شود و مدارک تحصیلی آنها معتبر نخواهد بود.

به گزارش پرتال دانشگاهي کشور و به نقل از ایرنا، ˈکامران دانشجوˈ روز پنج شنبه در نشست مطبوعاتی در حاشیه گردهمایی روسای دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری کشور افزود: افزایش سهم آزمون علمی در پذیرش دانشجوی دکتری به 50 درصد برای آ‍زمون سال 92 قطعی شده است و تاریخ برگزاری آزمون نیمه متمرکز دکتری نیز 18 اسفندماه خواهد بود.

وی با بیان اینکه آزمون دکتری سال 92 نسبت به آ‍زمون گذشته، تخصصی تر خواهد بود، اظهار داشت: بخاطر افزایش وزن آزمون علمی، آزمون دکتری به صورت تخصصی تر برگزار خواهد شد.

دانشجو در مورد مسائل پیش روی دانشجویان ایرانی غیر بورسیه داخل کشور در رابطه با تامین ارز نیز گفت: از دو سه سال قبل اعلام کرده ایم که تمام دانشجویان مقطع کاردانی و کارشناسی که خارج کشور تحصیل می کنند می توانند در دانشگاه های هم تراز داخلی به تحصیل بپردازند که با این کار هم هزینه آنها کاهش می یابد و هم نیازی به ارز نخواهند داشت.

وی ادامه داد: در مقاطع تحصیلات تکمیلی هم اعلام کردیم که دانشجویان ایرانی دانشگاه های خارجی می توانند در واحدهای بین المللی دانشگاه های هم تراز داخلی ادامه تحصیل دهند.

وزیرعلوم خاطرنشان کرد: در تعدادی از رشته های اولویت دار کشور نیز دانشجویان بورسیه به خارج کشور اعزام و ارز مورد نیاز آنها را هم تامین می کنیم و مشکلاتی که برای دانشجویان غیربورسیه هم ایجاد شده را پیگیری کرده و برای حل آنها همچنان تلاش می کنیم.

 


مدارک دکتری خارج از آزمون معتبر

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

همایش مشاوره و تحلیل دروس دکتری

مدرس برتر کنکور مدیریت ( ارشد – دکتری ) : دکتر یگانه

اخبار روزنامه ها