اعلام ضوابط ثبت‌نام اتباع خارجی در کنکور دکتری 92

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   07 آذر 1391-27 November 2012بازدید 1165
اعلام ضوابط ثبت‌نام اتباع خارجی در کنکور دکتری 92

اتباع غیر ایرانی مقیم ایران در صورت رعایت ضوابط اعلام شده توسط سازمان سنجش امکان شرکت در کنکور دکتری 92 را دارند.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، ثبت‌ نام پذیرفته ‌شدگان غیر ایرانی و اجرای روند امور کنسولی آنان بر اساس مفاد شیوه ‌نامه ثبت‌نام دانشجویان غیرایرانی انجام می‌پذیرد.
پذیرفته ‌شدگان غیر ایرانی ملزم به مطالعه دقیق مندرجات دفترچه ‌های راهنمای آزمون بوده و در صورت عدم احراز شرایط مندرج در دفترچه، هیچ عذری مبنی بر عدم اطلاع ازمفاد آن پذیرفته نیست.
شروط پذیرش اتباع غیرایرانی در کنکور دکتری 92
فقط اتباع غیرایرانی مقیم جمهوری اسلامی ایران و دارای اقامت قانونی مجاز به شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری سال 1392 هستند و ثبت ‌نام اتباع مذکور در این آزمون، منوط به داشتن یکی از مدارک اقامتی یا شناسایی معتبر ذیل است:
گذرنامه که دارای پروانه اقامت با حداقل شش‌ ماه اعتبار باشد، دفترچه پناهندگی سیاسی صادره از سوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، کارت هویت ویژه اتباع غیرایرانی دارای اعتبار در سال 1392 صادره از سوی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور و کارت آمایش مرحله هشتم صادره از سوی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور.
چنانچه پذیرفته ‌شدگان اتباع غیر ایرانی، در زمان ثبت‌ نام اولیه بند 16 تقاضانامه را علامتگذاری نکرده باشند، پذیرش آنان لغو خواهد شد.
تحصیل همزمان اتباع غیر ایرانی شاغل به تحصیل در مؤسسات آموزش عالی در واحدهای آموزشی دانشگاه‌های پیام‌نور، جامع علمی کاربردی و مراکز جامعه المصطفی(ص) العالمیه و آموزش عالی اهل بیت(ع) ممنوع است.
اتباع غیر ایرانی مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در مناطق ممنوعه تردد و اسکان اتباع خارجی نیستند.
پذیرفته شدگان در هر یک از رشته‌های تحصیلی، منحصراً باید واجد شرایط و ضوابط اعلام شده در دفترچه راهنما بوده و محل تحصیل خود را با توجه به ضوابط مربوط انتخاب کنند؛ در غیر اینصورت قبولی آنان لغو شده و از ثبت‌ نام و ادامه تحصیل آنان ممانعت بعمل خواهد آمد.
پذیرش اتباع غیر ایرانی در رشته‌هایی که منجر به ایجاد تعهداتی برای جمهوری اسلامی ایران شود (از جمله تعهدات استخدامی) و رشته ‌های خاص و حساس ممنوع است.
شرایط یکسان غیرایرانیها و ایرانیها در تحصیل
دانشجویان غیر ایرانی همانند دانشجویان ایرانی، تابع ضوابط و مقررات آموزشی و دانشجویی دانشگاه و یا مؤسسه آموزش عالی محل قبولی خود خواهند بود.
تمام پذیرفته شدگان غیر ایرانی دوره‌های روزانه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، موظف به پرداخت شهریه تحصیلی طبق مصوبات هیأت امنای دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت علوم، حداکثر تا 80 درصد شهریه دوره‌های نوبت دوم (شبانه) و در دانشگاه‌های علوم پزشکی بر اساس مصوبات وزارت بهداشت هستند.
چنانچه در حین تحصیل پذیرفته شدگان غیر ایرانی محرز شود که دانشجو دارای مدرک دکتری بوده و مجدداً با شرکت در آزمون، در مقطع تحصیلی تکراری پذیرفته شده از تحصیل ممانعت بعمل آمده و اخراج محسوب می‌ شود.
دانشگاه محل قبولی داوطلبان در این خصوص ملزم به اخذ تعهد از دانشجو در مرحله پذیرش و ثبت‌نام اولیه هستند.
در هر مرحله ‌ای مغایرت شرایط داوطلب با شرایط اعلام شده از سوی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور تشخیص داده شود، از ادامه مراحل گزینش یا تحصیل دانشجو جلوگیری بعمل خواهد ‌آمد.


اعلام ضوابط ثبت‌نام اتباع خارجی کنکور دکتری 92 سازمان سنجش ضوابط ثبت‌نام

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

اخبار روزنامه ها