جزئیات پذیرش دوره‌های مازاد ظرفیت/پذیرش دانشجوی دکتری پولی در پزشکی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   07 آذر 1391-27 November 2012بازدید 1981

جزئیات پذیرش دوره‌های مازاد ظرفیت/پذیرش دانشجوی دکتری پولی در پزشکی

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر معاون آموزشی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی از برنامه های این وزارتخانه برای پذیرش دانشجوی پولی در دوره های مازاد ظرفیت دانشگاههای علوم پزشکی در مقطع دکتری و براساس قانون برنامه پنجم توسعه کشور خبر داد.

محمد علی محققی در گفتگو با خبرنگار مهر، از بررسی پذیرش دانشجویان پولی در دوره های مازاد ظرفیت در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری توسط دانشگاهها خبر داد و اظهار داشت: براساس تصمیم شورای گسترش دانشگاهها، برای پذیرش دانشجویان در این دوره ها، باید استانداردهای فضای آموزشی و نسبت استاد به دانشجو رعایت شود.

معاون وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه دوره های مازاد ظرفیت دانشگاههای علوم پزشکی با دوره های معمولی تفاوت ماهوی ندارد، ادامه داد: پذیرش دوره های مازاد ظرفیت، مصوب قانون برنامه پنجم توسعه است که در دانشگاههای علوم پزشکی کشور به تدریج اجرایی می شود.
دکتر محققی با اشاره به تلاش وزارت بهداشت برای به عمل رساندن زمینه تحصیل دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به صورت مازاد ظرفیت و به صورت قانونی تصریح کرد: طرح جذب و پذیرش دانشجویان مازاد ظرفیت و پولی برای دوره های دکتری (PHD) نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

معاون آموزشی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: در همین حال شرایط و جزئیات پذیرش دانشجویان پولی و مازاد ظرفیت در مقطع کارشناسی نیز از طریق کنکور سراسری سال 92 و اطلاعیه های سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

محققی با تاکید براینکه پذیرفته شدگان دوره های مازاد ظرفیت دانشگاههای علوم پزشکی از ترم دوم سال تحصیلی 91-92 و براساس شهریه های مدنظر تحصیلات خود را آغاز خواهند کرد، افزود: اولویت پذیرش پولی در دانشگاههای علوم پزشکی فعلا با تحصیلات تکمیلی در مقطع کارشناسی ارشد است.

وی با بیان اینکه 51 رشته کارشناسی ارشد به صورت قانونی می توانند در ظرفیت مازاد دانشگاههای علوم پزشکی پذیرش شوند اظهار داشت: ایجاد دوره های تحصیلات تکمیلی به صورت مازاد مرهون سیستم، امکانات، تجهیزات، نیروی انسانی و فضای آموزشی است که براین اساس دانشگاهها باید آمادگی خود را برای پذیرش دانشجویان مازاد ظرفیت اعلام کنند.

معاون آموزشی وزیر بهداشت با بیان اینکه با جمع بندی مجموع پیشنهادها، شرایط پذیرش دانشجوی پولی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاههای علوم پزشکی برای داوطلبین اعلام خواهد شد، ادامه داد: سقف ظرفیت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان پولی حدود 6 هزار نفر است.جزئیات پذیرش دوره‌های مازاد ظرفیت/پذیرش دانشجوی دکتری پولی در پزشکی

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

گرایش های رشته دکتری مهندسی هسته ای حذف نشد

اخبار روزنامه ها