آمار ثبت پایان‌نامه‌های تحصیلی و دانشگاههای دارای بیشترین پایان‌نامه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   14 بهمن 1391-02 February 2013بازدید 1934

آمار ثبت پایان‌نامه‌های تحصیلی و  دانشگاههای دارای بیشترین پایان‌نامهپژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات با اعلام ثبت روزانه 103 پایان‌نامه تحصیلی، از ثبت 31 هزار پایان نامه در 10 ماهه نخست سال جاری در سامانه ملی پایان نامه‌ها خبر داد.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار مهر، در ده ماهه نخست امسال، نزدیک به 31 هزار پایان نامه در پایگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور، در وبسایت پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران به ثبت رسیده است.
براین اساس از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه، 30 هزار و 993 پایان نامه و 27 هزار و 44 پوروپوزال، در پایگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور در وب‌سایت پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران ثبت شده است.

در این میان، 28 هزار و 769 پایان نامه ثبت شده،‌ مربوط به مقطع کارشناسی ارشد و 2هزار 331 پایان نامه مربوط به مقطع دکترا بوده، همچنین 23 هزار و 482 پوروپوزال ثبت شده در مقطع کارشناسی ارشد و 2هزار و 692 پوروپوزال در مقطع دکترا بوده است.

بر اساس این آمار، به طور میانگین روزانه بیش از 100 پایان نامه و 90 پوروپوزال در پایگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور به ثبت می رسد.

در این بازه زمانی، بیشترین پایان‌نامه ‌های ثبت شده در پایگاه ثبت پایان نامه ها و رساله های تحصیلات تکمیلی مربوط به گروه علوم انسانی با 13 هزار و 440 رکورد بوده و پس از آن به ترتیب گروه علوم پایه با 6 هزار و 649 رکورد، گروه فنی و مهندسی با 5 هزار و 943 رکورد، گروه کشاورزی با 3238 رکورد، گروه هنر با 1115 رکورد و گروه علوم پزشکی با 727 رکورد قرار دارند.

در این راستا در ده ماهه نخست سال جاری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز با ثبت 2 هزار و 551 پایان‌نامه، دانشگاه علامه طباطبایی با ثبت 1422، دانشگاه فردوسی مشهد با ثبت 1417‌، دانشگاه تربیت مدرس با ثبت 1384 و دانشگاه پیام نور استان تهران با ثبت 1330 پایان‌نامه بیشترین آمار را در بین دانشگاه های کشور به خود اختصاص داده اند.

از بهمن ماه سال 1387 کار ثبت پایان‌نامه در پایگاه جدید پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات آغاز شده و از آن زمان تاکنون بیش از 97 هزار پایان‌نامه در این پایگاه به ثبت رسیده است.

پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، در مجموع اطلاعات بیش از 220 هزار پایان نامه را جمع آوری کرده است.


پایان نامه های ارشد پایان نامه های دکتری پایان نامه های کارشناسی ارشد پایان نامه های ثبت شده

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

اخبار روزنامه ها