همه دکترها نباید استاد شوند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   26 بهمن 1391-14 February 2013بازدید 4923

همه دکترها نباید استاد شوند


پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش دانا، ششمین نشست هم اندیشی اعضای هیات اجرایی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالیکشور صبح امروز در دانشگاه شهید بهشتی آغاز شد. بنا براعلام ایسنا، حسین نادری‌منش، معاون آموزشی وزیر علوم در آغاز این نشست گفت: در میان دانشگاه‌های دولتی به ترتیب دانشگاه تهران با 962 جذب، شهید باهنر کرمان با 529، شیراز با 327 و دانشگاه رازی کرمانشاه با 318 جذب هیات علمی در رتبه‌های نخست جذب اعضای هیات علمی قرار گرفتند.

نادری‌منش با بیان اینکه در شروع دولت دهم تعداد دانشجوی ورودی به دوره کارشناسی ارشد 43 هزار نفر بوده است، گفت: بر اساس گزارش‌ها این ورودی در سال 91 به 121 هزار نفر رسید که تقریبا در مقایسه با ابتدای دولت دهم، سه برابر شده است که بخشی از این افزایش ظرفیت به دلیل جذب اعضای هیات علمی است.

معاون آموزشی وزیر علوم همچنین از ارایه مجوز برای حدود 1100 رشته محل دکتری در سه سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: این موضوع باعث شده است که ظرفیت دوره دکتری از 4800 نفر به 12 هزار نفر افزایش یابد.

وی با بیان اینکه جذب اعضای هیات علمی زیر نظر هیات مرکزی جذب انجام می‌شود، از اصلاح روند جذب هیات علمی خبر داد و اظهار کرد: وقتی در شورای دانشگاه و هیات امنا، جذب هیات علمی تصویب می‌شود، دیگر نباید منتظر نظر گروه آموزشی بود، بلکه گروه آموزشی باید تابع دانشگاه باشد.


پسادکتری را جدی بگیریم

نادری‌منش همچنین با تاکید بر برنامه‌ریزی برای توسعه پژوهش و پژوهشگاه‌ها، تصریح کرد: این نهادها نیاز به نیروی علمی دارند و چون در این زمینه سرمایه‌گذاری می‌کنیم، باید بر اساس نیازهایمان نیرو تربیت کنیم. همچنین در این مسیر باید مقطع پسادکتری را جدی‌تر بگیریم.


همه دکترها نباید استاد شوند

وی با بیان اینکه متاسفانه در کشور ما چنین باب شده که "هر کس مدرک دکتری می‌گیرد، باید عضو هیات علمی شود"، تصریح کرد: در دانشگاه‌های دنیا بین دو تا پنج درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های برترشان عضو هیات علمی می‌شوند. بنابراین در این زمینه باید فرهنگ‌سازی شود. از طرفی نیز جامعه باید توان پذیرش و جذب سایر فارغ‌التحصیلان را داشته باشد.دکترا دکتری استاد دانشگاه

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

اخبار روزنامه ها