جزييات توزيع کارت و برگزاري آزمون دکتري سال 92

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   09 اسفند 1391-27 February 2013بازدید 4494
جزييات توزيع کارت و برگزاري آزمون دکتري سال 92


جزييات توزيع کارت و برگزاري آزمون دکتري سال 92 تشريح شد

تهران - مشاورعالي سازمان سنجش آموزش کشور ضمن تشريح جزييات برگزاري آزمون دکتري نيمه متمرکز سال 1392، آمار داوطلبان گروه هاي آموزشي مختلف اين آزمون را اعلام کرد.

ˈحسين توکليˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگي ايرنا اظهار داشت: در آزمون ورودي دوره هاي دکتري نيمه متمرکز سال 1392 جمعا تعداد 217 هزار و 827 داوطلب ثبت نام کردند که حدود 41 درصد آنان زن و 59 درصد مرد هستند.

وي با بيان اينکه داوطلبان آزمون دکتري سال 92 براي پذيرش در 9 گروه آموزشي با يکديگر رقابت خواهند کرد، افزود: در گروه آموزشي علوم انساني تعداد 85 هزار و 327 نفر در 51 کدرشته امتحاني، در گروه علوم پايه تعدد 34 هزار و 252 نفر در 48 کدرشته امتحاني، در گروه فني و مهندسي تعداد 42 هزار و 769 نفر در 73 کدرشته امتحاني، در گروه کشاورزي و منابع طبيعي تعداد 21 هزار و 290 نفر در 53 کدرشته امتحاني و در گروه هنر تعداد هشت هزار و 302 نفر در شش کدرشته امتحاني ثبت نام کرده اند.

به گفته توکلي، تعداد سه هزار و 244 داوطلب براي رقابت در 18 کدرشته امتحاني گروه علوم پزشکي، هزار و 836 نفر براي رقابت در 21 کدرشته امتحاني گروه دامپزشکي، 15 هزار و 309 نفر براي رقابت در 11 کدرشته امتحاني گروه زبان و پنج هزار و 498 نفر براي رقابت در پنج کدرشته امتحاني گروه تربيت بدني آزمون دکتري نيمه متمرکز سال 1392 نام نويسي کرده اند.

وي يادآور شد: شمار داوطلبان آزمون دکتري سال 92 نسبت به آزمون سال گذشته، 39 هزار و 374 نفر بيشتر شده است.

**کارت ورود به جلسه آزمون دکتري از 14 اسفند توزيع مي شود

سخنگوي سازمان سنجش، زمان توزيع اينترنتي کارت ورود به جلسه داوطلبان دکتري سال 92 را از روز دوشنبه، 14 اسفندماه 91 ذکر کرد و گفت: داوطلبان مي توانند براساس اطلاعيه سازمان سنجش درباره تاريخ، محل رفع نقص و برگزاري آزمون دکتري حداکثر تا روز پنج شنبه، 17 اسفندماه به سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org مراجعه و با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباري و يا شماره پرونده و کد رهگيري، نسبت به مشاهده و دريافت پرينت کارت شرکت در آزمون خود اقدام کنند.

**برگزاري آزمون درس هاي تخصصي و استعداد تحصيلي در نوبت صبح و آزمون زبان در نوبت عصر 18 اسفند

توکلي ادامه داد: آزمون اختصاصي و استعداد تحصيلي دوره دکتري نيمه متمرکز در نوبت صبح جمعه و آزمون زبان در بعدازظهر جمعه، 18 اسفندماه 91 در 37 شهرستان مختلف کشور و 114 حوزه امتحاني واقع در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي برگزار خواهد شد.

وي خاطرنشان کرد: داوطلبان در جلسه آزمون صبح، يک پاسخنامه و دو دفترچه براي پاسخگويي به سوالات اختصاصي و استعداد تحصيلي دريافت خواهند کرد و در نوبت بعدازظهر نيز به هر داوطلب يک دفترچه سوال و يک پاسخنامه به صورت بسته بندي شده، داده خواهد شد.

مشاورعالي سازمان سنجش تصريح کرد که دفترچه سوالات و پاسخنامه هاي آزمون دکتري، شخصي سازي شده و شماره داوطلبي، نام خانوادگي و نام هر داوطلب بر روي آنها درج شده و دفترچه سوالات داراي تنوع بوده و در انواع A,B,C,D,F تنظيم شده است.

وي افزود: پس از برگزاري آزمون و تصحيح برگه ها و محاسبه نمرات خام، نمرات تراز شده و نمرات کل، نتيجه اوليه تمام داوطلبان به صورت کارنامه تنظيم و براساس برنامه زماني پيش بيني شده در نيمه دوم فروردين ماه 1392 از طريق سايت سازمان سنجش دراختيار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

توکلي با بيان اينکه دفترچه راهنماي انتخاب رشته هاي تحصيلي آزمون دکتري سال 92 حداکثر تا 19 فروردين ماه بر روي سايت سازمان سنجش قرار مي گيرد، ادامه داد: داوطلباني که مجاز به انتخاب رشته مي شوند لازم است در فاصله زماني روز سه شنبه، 20 فروردين تا شنبه، 24 فروردين ماه 92 به سايت سازمان سنجش مراجعه و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنماي انتخاب رشته و اطلاعيه هاي اين سازمان، حداکثر 50 کدرشته محل از ميان کدرشته محل هاي رشته امتحاني مجاز، انتخاب و در فرم الکترونيکي مربوطه درج کنند.

وي اظهار داشت: پس از انتخاب رشته توسط داوطلبان مجاز، گزينش علمي با توجه به ظرفيت پذيرش دانشجو در هريک از کدرشته هاي تحصيلي دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي پذيرنده دانشجو و براساس نمره کل حاصل از 80 درصد نمره آزمون و 20 درصد معدل تراز شده مقاطع کارشناسي و کارشناسي ارشد انجام خواهد شد و فهرست اسامي معرفي شدگان چندبرابر ظرفيت به منظور شرکت در مصاحبه به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي ذيربط در نيمه دوم ارديبهشت ماه 92 معرفي خواهد شد.

توکلي همچنين به سهم 50 درصدي تاثير نمره آزمون و 50 درصدي تاثير نمره مصاحبه در پذيرش دانشجويان دکتري اشاره کرد و گفت: فهرست اسامي پذيرفته شدگان نهايي آزمون دکتري در نيمه دوم شهريورماه 1392 از طريق سايت سازمان سنجش منتشر مي شود.


جزييات توزيع کارت برگزاري آزمون دکتري سال 92

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

اخبار روزنامه ها