نمره منفی سوالات زبان آزمون دکتری 92

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   12 اسفند 1391-02 March 2013بازدید 8975


نمره منفی سوالات زبان آزمون دکتری 92


مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: سوالات درس های تخصصی و استعداد تحصیلی آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 92 دارای نمره منفی است اما سوالات درس زبان خارجی این آزمون، نمره منفی ندارد.


پرتال دانشگاهی به نقل ازˈحسین توکلیˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: آزمون دوره دکتری (PHD) نیمه متمرکز سال 1392 در دو نوبت صبح و بعدازظهر روز جمعه، 18 اسفندماه 91 برگزار می شود که آزمون صبح داوطلبان به پاسخگویی سوالات تخصصی و استعداد تحصیلی و آزمون بعدازظهر به پاسخگویی سوالات درس زبان خارجی اختصاص خواهد داشت.


به گفته وی، تعداد سوالات تخصصی و مدت زمان پاسخگویی به آنها برای رشته های مختلف، متفاوت است که بر روی جلد دفترچه شماره 1 داوطلبان درج شده است اما داوطلبان برای پاسخ به 40 سوال استعداد تحصیلی مندرج در دفترچه شماره 2، 90 دقیقه فرصت دارند.


توکلی تاکید کرد: داوطلبان آزمون دکتری سال 92 لازم است در نوبت بعدازظهر جمعه، 18 اسفندماه به 70 سوال زبان خارجی انتخابی خود در مدت 105 دقیقه پاسخ دهند.


وی خاطرنشان کرد: در آزمون نوبت صبح که به سوالات تخصصی و استعداد تحصیلی اختصاص دارد برای هر پاسخ صحیح، سه نمره مثبت تعلق می گیرد و به منظور خنثی کردن پاسخ های حدسی یا تصادفی، برای هر پاسخ اشتباه، یک نمره منفی منظور خواهد شد.


مشاورعالی سازمان سنجش به داوطلبان توصیه کرد چنانچه پاسخ سوالی را اصلا نمی دانند به آن جواب ندهند زیرا به سوالات بدون پاسخ، هیچ نمره ای تعلق نمی گیرد و تاکید کرد که چنانچه به یک سوال، بیش از یک پاسخ داده شود تمام گزینه ها غلط محسوب می شود و به آن سوال، نمره منفی داده خواهد شد.


وی یادآور شد: در جلسه آزمون بعدازظهر، نمره منفی برای سوالات زبان لحاظ نمی شود و درصورت پاسخ اشتباه به سوالات، نمره منفی برای آنها منظور نخواهد شد.


آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 1392 با حضور تعداد 217 هزار و 827 داوطلب که حدود 41 درصد آنان زن و 59 درصد مرد هستند در 17 شهرستان مختلف کشور و 114 حوزه امتحانی واقع در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برگزار خواهد شد.

دکتری دکترا نمره منفی آزمون دکتری آزمون دکتری آزمون دکترا نمره منفی در آزمون دکتری سوالات آزمون دکتری دکتری 92 آزمون د آزمون زبان دکتری92

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها