حاشيه های برگزاری آزمون دكتری 92

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   19 اسفند 1391-09 March 2013بازدید 2990


حاشيه های برگزاری آزمون دكتری 92اعتراضات کنکوری‌ها؛ پاسخنامه‌های مخدوش و گلایه از سئوالات استعدادهای تحصیلیبازدید مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور و وزارت علوم از حوزه‌های برگزاری کنکور دکتری 92 با حاشیه‌هایی نظیر اعتراض برخی داوطلبان نسبت به مخدوش بودن پاسخنامه‌ها، انتقاد به آنچه که تحت عنوان بی‌ربط بودن سوالات استعداد تحصیلی به رشته تخصصی داوطلبان، مشکل گرمایشی حوزه امتحانی و ... همراه بود.


پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش همشهری آنلاین، کنکور دکتری 92 به عنوان سومین کنکور نیمه متمرکز دکتری با شرکت 217 هزار داوطلب از صبح جمعه 18 اسفند ماه در برخی شهرستان‌های کشور در حالی آغاز شد که به گفته رییس سازمان سنجش آموزش کشور بیش از 13 هزار نفر از طریق این آزمون وارد مقطع دکتری می‌شوند.

مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از روند برگزاری کنکور دکتری 92 در حوزه امتحانی دانشگاه شهید بهشتی بازدید کردند که حاشیه‌های این جزئیات به نقل از مهر و ایسنا در ادامه آمده است.

گلایه داوطلبان از سوالات استعداد تحصیلی: برخی داوطلبان گلایه خود نسبت به «سخت بودن» و «بی ارتباط بودن سوالات استعداد تحصیلی به رشته تخصصی‌ و گروه آزمایشی‌شان» را به رئیس سازمان سنجش آموزش کشور منتقل کردند.

انتقاد داوطلبان به مخدوش بودن برخی پاسخنامه‌ها : برخی داوطلبان، مخدوش بودن پاسخنامه‌شان را به مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور گزارش کردند که ابراهیم خدایی، رئیس سازمان سنجش نیز به داوطلبانی که پاسخنامه‌شان از همان ابتدا مخدوش بوده است اطمینان‌خاطر داد که این پاسخنامه‌ها به صورت دستی تصحیح شوند.

رفتار نامناسب برخی مراقبان با داوطلبان، سرد بودن فضای سالن‌های حوزه آزمون، نامناسب بودن صندلی‌ها

اختلاف‌نظر داوطلبان بر سر فاصله دو ساعت و نیمه بین آزمون صبح و عصر: برخی داوطلبان که فاصله بین آزمون صبح و عصر را خسته‌کننده می‌دانند معتقدند آزمون صبح و عصر بهتر است بدون فاصله برگزار شود اما عده‌ای نیز بر استراحت در فواصل زمانی این دو امتحان تأکید داشتند.

انتقاد نسبت به افزایش سهم آزمون تستی در پذیرش دانشجوی دکتری: سومین آزمون نیمه‌ متمرکز دکتری در شرایطی برگزار شد که در آن برای اولین بار سهم «آزمون» و«مصاحبه» در پذیرش شرکت‌کنندگان به صورت برابر در نظر گرفته شده است. این شیوه برگزاری البته بازتاب‌های متفاوتی در میان داوطلبان داشته است. برخی داوطلبان معتقدند برگزاری آزمون تستی برای دوره دکتری که بخش قابل توجهی از زمان آن را به انجام پژوهش می‌گذرانند قابل قبول نیست و معیار خوبی برای سنجش سطح علمی و قدرت پژوهشی دانشجوی دکتری محسوب نمی‌شود.

اظهارنظرهای متفاوت داوطلبان درباره سطح دشواری سوالات آزمون دکتری 92 نسبت به 91 : برخی داوطلبان سوالات آزمون دکتری 92 را دشوارتر و کیفی‌تر از سال 91 و برخی نیز سوالات را ساده‌تر و منطقی‌تر از 91 ارزیابی می‌کنند.

فاصله زیاد حوزه آزمون با محل سکونت داوطلبان: برخی از داوطلبان از دور بودن حوزه امتحانی تا محل سکونت‌شان گلایه داشتند به طوریکه تعدادی از آنها از جنوبی‌ترین نقطه تهران به شمالی‌ترین نقطه شهر عزیمت کرده بودند.
حاشیه های آزمون دکتری دکتری92 دکترا92 آزمون دکتری

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

گرایش های رشته دکتری مهندسی هسته ای حذف نشد

اخبار روزنامه ها