مخدوش بودن برخی پاسخنامه ها و وعده رئیس سنجش در برگزاری کنکور دکتری92

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   19 اسفند 1391-09 March 2013بازدید 2844


مخدوش بودن برخی پاسخنامه ها و وعده رئیس سنجش در برگزاری کنکور دکتری92برگزاری کنکور دکتری 92 با حضور برخی مسئولان سازمان سنجش و وزارت علوم با حاشیه هایی همراه بود و این مسئولان با حضور در جمع داوطلبان، نظرشان را درباره برگزاری کنکور دکتری جویا می شدند.


پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز کنکور دکتری 92 با شرکت 217 هزار داوطلب در برخی از شهرستانهای کشور کلید خورد، خبرنگاران و برخی مسئولان سازمان سنجش و وزارت علوم نیز برای بازدید از این کنکور در دانشگاه شهید بهشتی که از بارندگی روز گذشته سفید پوش شده بود، حضور یافتند.


بازدید این مسئولان و خبرنگاران حاشیه هایی با خود به همراه داشت، که در ادامه به آن اشاره می شود.


* برخی داوطلبان با مشاهده رئیس سازمان سنجش از سخت بودن سوالات استعداد تحصیلی گله کردند، یکی از این داوطلبان با انتقاد از امتحان استعداد تحصیلی گفت: واقعاً برای من هدف از برگزاری امتحان استعداد تحصیلی مشخص نبود. داوطلب دیگری ادعا می کرد سوالات طرح شده در استعداد تحصیلی هیچ ارتباطی به گروه آزمایشی‌اش نداشته است.


* رفتار نامناسب برخی مراقبان با داوطلبان و نامناسب بودن صندلیها، مخدوش بودن برخی پاسخنامه ها از دیگر انتقاداتی بود که شرکت کنندگان آزمون دکتری درباره با آن مسئولان سازمان سنجش گفتگو کردند.

ابراهیم خدایی - رئیس سازمان سنجش به داوطلبانی که پاسخنامه هایشان از همان ابتدا مخدوش بود اطمینان خاطر داد که این پاسخنامه ها به صورت دستی تصحیح خواهند شد.*عده ای از داوطلبان نسبت به سرد بودن فضای سالنهای دانشگاه شهید بهشتی گله داشتند. یکی از این داوطلبان که به علت سردی هوای داخل سالن از شال و کلاه استفاده کرده بود با مشاهده خبرنگاران و تصویربرداران با صدای بلند از این موضوع گله کرد؛ پس از گذشتن حدود دو ساعت و نیم از برگزاری آزمون صبح برخی مسئولان به فکر گرم کردن سالنها افتادند.برگزاری آزمون دکتری 92 نسبت به سال گذشته کیفی تر بود اما برای پذیرش دانشجوی دکتری نباید ملاک عمل آزمون تستی باشد و در این میان دانشگاهها باید همانند گذشته دانشجوی دکتری را بسنجند.

قائم مقام وزیر علوم و ابراهیم خدایی - رئیس سازمان سنجش با حضور در جمع داوطلبان نظرشان را درباره این آزمون سوال کردند. چند نفر از داوطلبان از فاصله چند ساعته ای که میان آزمونهای صبح و عصر وجود داشت گله کردند و انتظار داشتند همه آزمونها در یک نوبت برگزار شود زیرا این فاصله در نظر گرفته شده آنان را خسته کرده بود؛ اما برخی داوطلبان تاکید بر استراحت در فواصل زمانی این دو امتحان داشتند.


نظر برخی از داوطلبان را درباره برگزاری آزمون دکتری سوال کرد که بعضی از داوطلبان نظرشان درباره برگزاری این کنکور مثبت بود، عده ای دیگر خواهان حذف کامل مصاحبه و برخی خواهان عدم برگزاری آزمون دکتری بودند، با این حال اکثریت داوطلبان نظرشان بر برگزاری کنکور دکتری و با ادامه این آزمون در سالهای آینده موافق بودند. داوطلب دیگری هم این عقیده را داشت که وزن آزمون به 30 درصد کاهش یابد.دکتری دکترا دکترا952 دکتری92 مخدوش بودن پاسخنامه های دکتری

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

همایش مشاوره و تحلیل دروس دکتری

مدرس برتر کنکور مدیریت ( ارشد – دکتری ) : دکتر یگانه

اخبار روزنامه ها