زمان مصاحبه معرفی شدگان آزمون دکتری از دهه سوم اردیبهشت

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   27 فروردین 1392-16 April 2013بازدید 2672
زمان مصاحبه معرفی شدگان  آزمون دکتری از دهه سوم اردیبهشت


تهران - مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: زمان انجام مصاحبه از معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 1392 که قبلا در تیرماه تعیین شده بود به دهه سوم اردیبهشت ماه تغییر یافته است.


پرتال دانشگاهی به نقل از ˈحسین توکلیˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: کارنامه نتایج اولیه آزمون دکتری نیمه متمرکز، روز گذشته، 26 فروردین ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است و براساس آن، 45 هزار و 106 نفر مجاز به انتخاب رشته شناخته شده اند.

وی یادآور شد: مهلت انتخاب رشته داوطلبان مجاز در آزمون دکتری از روز پنج شنبه، 29 فروردین ماه آغاز می شود و تا یکشنبه، اول اردیبهشت ماه 92 ادامه خواهد داشت که داوطلبان در این مدت فرصت دارند با مراجعه به پایگاه اینترنتی سنجش، حداکثر 50 کدرشته محل از میان کدرشته محل های انتخابی مجاز را که به ترتیب اولویت علاقه خود مرتب کرده اند در فرم انتخاب رشته الکترونیکی به ثبت برسانند.

توکلی خاطرنشان کرد: پس از انجام انتخاب رشته، فهرست اسامی معرفی شدگان تا چند برابر ظرفیت در اوایل نیمه دوم اردیبهشت ماه 1392به منظور شرکت در مصاحبه دوره دکتری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: فهرست اسامی معرفی شدگان برای مصاحبه با توجه به ظرفیت هر کدرشته محل دانشگاهی و براساس اولویت کدرشته محل نتخابی و نمرات علمی آزمون و با درنظر گرفتن دیگر ضوابط از جمله سهمیه داوطلبان از بالاترین نمره تا چندبرابر ظرفیت هرکدرشته محل و برای هر فرد حداکثر در 5 کدرشته محل، استخراج می شود و در اوایل نیمه دوم اردیبهشت ماه از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود.

وی تاکید کرد: داوطلبانی که اسامی آنها جزو معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت اعلام شده است لازم است به منظور شرکت در مصاحبه با توجه به جدول زمانی که در اطلاعیه سازمان سنجش منتشر می شود با همراه داشتن مدارک لازم مندرج در اطلاعیه و همچنین مدارک موردنظر دانشگاه مصاحبه کننده به موسسات آموزش عالی ذیربط برای شرکت در مصاحبه مراجعه کنند.

سخنگوی سازمان سنجش اظهار داشت: زمان مراجعه معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت آزمون دکتری 92 برای حضور در مصاحبه دانشگاه ها که پیش از این، تیرماه اعلام شده بود از دهه سوم اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد.

پذیرش نهایی دانشجویان دکتری از میان داوطلبان معرفی شده برای مصاحبه به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و براساس نمره کل حاصل از نمره کل آزمون علمی و همچنین نمره مصاحبه و هریک به میزان 50 درصد با توجه به اولویت کدرشته محل های انتخابی، ظرفیت و سهمیه داوطلبان صورت می گیرد.

فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری نیمه متمرکز در نیمه دوم شهریورماه 1392 منتشر خواهد شد.


دکتری دکترا دکترا92 دکتری92 زمان مصاحبه دکتری

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

همایش مشاوره و تحلیل دروس دکتری

مدرس برتر کنکور مدیریت ( ارشد – دکتری ) : دکتر یگانه

اخبار روزنامه ها