تعداد 42 دانشگاه تنها یک دانشجوی دکتری می‌پذیرند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   17 اردیبهشت 1392-07 May 2013بازدید 3200
تعداد  42  دانشگاه تنها یک دانشجوی دکتری می‌پذیرند


نزدیک به 42 دانشگاه کشور در برخی رشته محلهای مجموعه های امتحانی تنها یک دانشجوی دکتری می پذیرند که دانشگاه تهران در میان دانشگاهها و علوم انسانی در میان گروههای آموزشی رکورد دار این موضوع هستند.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار مهر، در دفترچه انتخاب رشته کنکور دکتری 92 و در اکثر مجموعه های امتحانی، ظرفیت برخی رشته محلها در گرایشهای متفاوت یک نفر اعلام شده و دانشگاه تهران در این زمینه رکوددار است.

به عنوان مثال اکثریت دانشگاههای کشور از جمله تهران، اصفهان، شیراز، رازی کرمانشاه، شهید باهنر کرمان، صنعتی اصفهان، هنر اصفهان، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، خواجه نصیرالدین طوسی، ایلام، شاهرود، گیلان، مازندران، اراک، امام خمینی (ره)قزوین، سمنان، دامغان، سیستان و بلوچستان، تربیت مدرس، تبریز، شهید بهشتی، فردوسی مشهد، زنجان، ارومیه، ولی عصر رفسنجان، شهرکرد، بوعلی سینا همدان، صنعتی سهند تبریز، محقق اردبیلی، منابع طبیعی و علوم کشاورزی گرگان، قم، صنعتی بابل، الزهرا، خوارزمی تهران، صنعتی مالک اشتر، کاشان، مذاهب اسلامی، علامه طباطبایی، علم و صنعت، گلستان و یزد در این زمینه برای نیمسال نخست تحصیلی 92-93 در برخی کد رشته محلها که اسامی برخی از آنها در ادامه می آید، تنها یک نفر ظرفیت پذیرش برای دکتری اعلام کرده اند.

اخبار <a class=دانشگاه" title="اخبار دانشگاه" width="475" height="317" />
این دانشگاهها به عنوان مثال در کد رشته محلهای مجموعه های حقوق جزا، حسابداری، علوم اطلاعات و دانش شناسی، فلسفه، روانشناسی، کارآفرینی، علوم جغرافیایی، آب و هواشناسی، علوم اقتصادی، تاریخ، علوم اجتماعی، حقوق خصوصی، مدیریت، باستان شناسی، الهیات، مالی، زمین شناسی، شیمی، آمار، ریاضی، نانو فیزیک، فیزیک، مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی دریا، مکانیزاسیون کشاورزی، اقتصاد کشاورزی، علوم خاک، شهرسازی و برخی مجموعه ها تنها ظرفیت یک نفره یا دو نفره اعلام کرده اند.

از آنجایی که امکان اعلام ظرفیت برای نیمسال دوم سال تحصیلی آینده هم وجود داشت، بر اساس دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری 99 درصد دانشگاهها در این مجموعه ها هیچ ظرفیتی را برای نیمسال آینده اعلام نکرده اند مگر اینکه در ماههای آتی شاهد اعلام تکمیل ظرفیت یا پذیرش از طریق پردیسها باشیم.
اخبار <a class=دانشگاه" title="اخبار دانشگاه" width="475" height="317" />

لازم به توضیح است که دانشگاههای دارای این رشته محلها در هر کدام از گرایشهای مختلفی که اکثریت این رشته ها داشتند، ظرفیت یک نفره اعلام کرده اند.

این اعمال ظرفیت هم در میان دوره های روزانه و شبانه و هم در میان دوره های مربوط به پردیسهای خودگردان (پولی) مشاهده می شود.


دکتری دکترا پذیرش دانشجوی دکتری

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

گرایش های رشته دکتری مهندسی هسته ای حذف نشد

اخبار روزنامه ها