برگزاری دومین دوره آزمون مقطع دکتری دانشگاه پلیس

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   13 تیر 1392-04 July 2013بازدید 1945برگزاری دومین دوره آزمون مقطع دکتری دانشگاه پلیس

رئیس دانشکده فرماندهی و ستاد دانشگاه علوم انتظامی از برگزاری آزمون دومین دوره مقطع دکتری در این دانشگاه خبر داد و گفت:این آزمون امروز با شرکت 160 داوطلب برگزار می شود.

به گزارش پرتال  دانشگاهی به نقل از  ایسنا، سردار دکتر هندیانی در این باره افزود:پس از برگزاری آزمون علمی کارشناسی ارشد دافوس در رشته فرماندهی (دوره 21)، با توجه به بررسی های انجام شده از سوی بازرسی ناجا، تعداد 147 نفر از افرادی که قابلیت حضور در مصاحبه علمی را داشتند به دانشگاه علوم انتظامی معرفی شدند.

وی افزود: از این تعداد، هر روز 20 نفر، توسط فرماندهان سطوح بالا، مصاحبه می شوند و همزمان با انجام مصاحبه، تست ورزش و آمادگی جسمانی نیز از آنان اخذ خواهد شد.

رئیس دانشکده فرماندهی و ستاد دانشگاه علوم انتظامی با اشاره به اینکه بیش از 240 نفر از کارکنان برای شرکت در این دوره ثبت نام کردند، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت این دانشکده، در نظر داریم از بین این افراد، 80 نفر از کسانی که در آزمون مصاحبه و آمادگی جسمانی پذیرفته شدند، انتخاب کرده تا از مهرماه در دوره 21 حضور پیدا کنند.

به گفته این مقام انتظامی، در این دوره، اساتید صاحب نام و کسانی که سالیان سال در حوزه های مختلف انتظامی ، فرماندهی، رده های پلیس های تخصصی و فرماندهان انتظامی استان ها فعالیت داشتند برای انجام مصاحبه انتخاب شدند.

وی در خصوص افزایش سهمیه در دوره کارشناسی ارشد برای کارکنان متقاضی، گفت: دانشگاه علوم انتظامی، پیگیری هایی با وزارت علوم به منظور افزایش سهمیه داشته است تا بتوانیم ظرفیت دافوس را به یکصد نفر در مرحله اول و همزمان رشته های دیگری را نیز در این دانشکده افزایش دهیم که یکی از رشته های مورد نظر در شورای هماهنگی دافوس که با حضور فرمانده محترم ناجا مشخص شده است، رشته «مدیریت منابع سازمانی» است.

دکتر هندیانی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: دانشگاه علوم انتظامی پس از پیگیری های متمادی، چندین رشته دکتری تخصصی را برای پلیس های تخصصی مدنظر قرار داد و با استفاده از مطالعات تطبیقی سایر کشورها، دریافتیم که رشته های تخصصی پلیس باید تنها در دانشگاه علوم انتظامی راه اندازی شود، به همین دلیل در مرحله اول سه رشته «مدیریت پیشگیری از جرم»، «مدیریت ایمنی و ترافیک» و «جرم یابی» انتخاب و پس از ارسال به ستاد کل نیروهای مسلح و موافقت سرلشگر فیروزآبادی ریاست محترم این ستاد، اجازه اجرای دو دروه، به دانشگاه داده شد.

وی ادامه داد: تعداد 19 نفر در دوره اول که آزمون آن در سال 90 برگزار شد، پذیرفته شدند که هم اکنون در این سه رشته ترم سوم ، مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشکده فرماندهی و ستاد از برگزاری آزمون دوره دوم مقطع دکتری، امروز-پنجشنبه سیزدهم تیرماه- خبر داد و اظهار داشت: 160 نفر در این آزمون شرکت می کنند و با توجه به اینکه برای هر رشته 7 نفر مورد نیاز است، در مجموع 21 پس از کسب نمرات، پذیرفته خواهند شد تا در آینده برای انجام مصاحبه معرفی شوند.

به گفته این مقام مسئول در دانشگاه علوم انتظامی، برگزاری و نحوه سئوالات آزمون براساس استاندارهای وزارت علوم خواهد بود و از ابتدای مهرماه امسال دانشجویان این دوره مشغول به تحصیل خواهند شد.

وی یادآور شد: همزمان با سه رشته فوق، برنامه ریزی های لازم برای تصویب سایر رشته ها در مقطع دکتری توسط دانشگاه علوم انتظامی پیگیری می شود تا آزمون به صورت سراسری با تمامی دانشگاه های کشور برگزار شود.

سردار هندیانی همچنین گفت: با توجه به رشد علمی کشور، قطعا کارکنان در نیروی انتظامی که براساس ماموریت های خود خدمات به جامعه ارائه می دهند نیز باید همسو آن، ارتقاء علمی پیدا کنند؛ امیدوارم سطح تحصیلات سازمان را براساس تدابیر فرمانده محترم ناجا همسو و یا حتی بالاتر از جامعه ارتقاء دهیم.

وی در پایان یادآور شد: امیدواریم بتوانیم رشته های بیشتری را به صورت مصوب داشته باشیم تا همکاران ما بتوانند در رده های تخصصی خود ادامه تحصیل بدهند.


آزمون مقطع دکتری دانشگاه پلیس دانشگاه پلیس برگزاری دومین آزمون دکتری در دانشگاه پلیس

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

اخبار روزنامه ها