وضعیت آموزشی شعبه امارات دانشگاه شیراز و پذیرش دانشجوی دکتری برای اولین بار

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   22 امرداد 1392-13 August 2013بازدید 1217وضعیت آموزشی شعبه امارات دانشگاه شیراز و  پذیرش دانشجوی دکتری برای اولین بار


رییس شعبه دانشگاه شیراز در امارات متحده عربی گفت: کلاس‌های اولین دوره دکتری در این واحد دانشگاهی از مهرماه برگزار می‌شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از عباس ذوقی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، افزود: پذیرش دانشجو در این دوره از مدتی قبل آغاز شده و از مهرماه کلاس‌های درس برای دانشجویان پذیرفته شده، برگزار خواهد شد.

وی از برگزاری مراسم جشنی به مناسبت آغاز این دوره و فارغ‌التحصیل شدن اولین گروه از دانشجویان دوره کارشناسی ارشد این دانشگاه از مهرماه با حضور مسئولان دانشگاه شیراز، وزارت علوم و نمایندگی‌های دانشگاه‌های مختلف جهان خبر داد.

وی با اشاره به جایگاه مطلوب دانشگاه شیراز در بین واحدهای دانشگاهی کشورهای مختلف جهان در دوبی، خاطرنشان کرد: امروز حضور جدی در آموزش‌عالی در سطوح بین‌المللی، نیاز است که خوشبختانه دانشگاه شیراز نیز در سطح جهان جایگاه مناسبی دارد و مردم در امارات به‌خوبی با این دانشگاه آشنا هستند.

ذوقی‌پور حمایت‌ و همراهی رییس دانشگاه شیراز برای راه‌اندازی شعبه دوبی، رشته‌ها و دوره‌های مختلف به ویژه دوره‌ دکتری را بسیار مهم و تاثیرگذار دانست و گفت: از بهمن ماه سال 89 رسما نمایندگی دانشگاه شیراز را در امارات متحده عربی راه‌اندازی شده است و از مهرماه سال 90 اولین دوره دانشجویان در این دانشگاه پذیرفته شده‌اند.

وی با بیان اینکه این دانشگاه دارای چهار رشته کارشناسی و دو رشته کارشناسی ارشد است، تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 80 دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته‌های M.B.A و روانشناسی بالینی و کارشناسی در رشته‌های حقوق، معماری، برق و روانشناسی بالینی در قالب دوره‌های حضوری و غیرحضوری در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

رییس شعبه دانشگاه شیراز در امارات متحده عربی تعداد دانشجویان دوره‌های کارشناسی ارشد را 22 نفر عنوان کرد و افزود: هزینه‌های تحصیل در دانشگاه شیراز نمایندگی دوبی، بین 15 تا 20 درصد از سایر واحدهای دانشگاهی کشورهای مختلف، ارزانتر و سطح علمی نیز به مراتب بالاتر است، بنابراین تمایل به حضور و تحصیل در این دانشگاه، بیشتر است.

ذوقی‌پور تاکید براینکه متقاضیان غیرایرانی زیادی به ویژه از میان مسلمانان سایر کشورهای جهان، متقاضی تحصیل در این دانشگاه هستند، گفت: به‌ دلیل شرایط و ضوابط حاکم بر دانشگاه در خصوص پذیرش مدرک تحصیلی دیپلم، از پذیرش تمام متقاضیان معذوریم.

وی افزود: در این واحد دانشگاهی شرایط پذیرش دانشجو، همان شرایط دانشگاه شیراز است و به‌ همین دلیل مدارک تحصیلی دیپلم یا کارشناسی متقاضیان باید به تایید وزارتین آموزش و پرورش و علوم در ایران برسد.

رییس شعبه دانشگاه شیراز در امارات گفت: اگر بنا داریم به‌ شکل بین‌المللی کار کرده و جایگاه دانشگاهی ایران اسلامی را ارتقا بخشیم باید فعالیت‌ها را بر اساس قواعد بین‌المللی انجام دهیم و قوانین هم باید بین‌المللی باشد،‌ چرا که نمی‌توان در دوبی نمایندگی دانشگاه ایجاد کرد، اما قوانین حاکم بر پذیرش دانشجو را مطابق با قوانین داخل کشور تنظیم و اجرایی کرد.

ذوقی‌پور با اشاره به ضرورت تقویت نمایندگی دانشگاه شیراز در امارات، اظهارکرد: با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم بر جهان که در امارات نیز تاثیرات خود را برجای گذاشته است، مسئولان دوبی در ترسیم سیاست‌های خود تلاش می‌کنند تا سال 2020 دوبی را به قطب دانشگاهی جهان تبدیل کنند.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به ظرفیت دانشگاهی جمهوری اسلامی و توان علمی موجود در کشور و به ویژه در شیراز، حضور ایران در این رویداد و نقش‌آفرینی جمهوری اسلامی بسیار با اهمیت است.

ذوقی‌پور با اشاره تحصیل یک دانشجوی غیرایرانی در این واحد دانشگاهی، گفت: حتی این دانشجو در محدوده دانشگاه، حجاب اسلامی را رعایت می‌کند.

وی با بیان اینکه در امارات دانشگاه شیراز را به‌ خوبی می‌شناسند، تصریح کرد: خوشبختانه دولت‌ها نیز همکاری بسیار مطلوبی با این واحد دانشگاهی داشته‌اند.


پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه شیراز شعبه امارات در دانشگاه شیراز شعبه دانشگاهی امارات در شیراز

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

اخبار روزنامه ها