در شأن دانشجوی دکتری نیست که در نمازخانه و سالن مطالعه اسکان داده شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   22 مهر 1392-14 October 2013بازدید 1028 در شأن دانشجوی دکتری نیست که در نمازخانه و سالن مطالعه اسکان داده شودنماینده دانشجویان دانشگاه تهران گفت: افزایش بی رویه ظرفیت دانشجو در دانشگاه تهران موجب کاهش سطح کیفی آموزش ، عدم تناسب بین دانشجو و استاد ، جهت گیری اشتباه پروژه ها و پایان نامه ها و موجب عدم بهره مندی از امکانات آزمایشگاهی شده است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار مهر، محمد مهدی سمندری دانشجوی دکتری مکانیک دانشگاه تهران به نمایندگی از دانشجویان این دانشگاه صبح امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاهها که با حضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: حضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران را که مقارن شده با عید قربان، به فال نیک می گیریم.

وی ادامه داد: دانشگاه تهران در میان موسسات و سازمان های وابسته به آموزش عالی از هر نظر جایگاه ویژه ای دارد. این دانشگاه بیش از 60 چهره ماندگار داشته است بر همین اساس نقش تاریخ سازی در فرهنگ و سرنوشت این مرز و بوم دارد.

نماینده دانشجویان دانشگاه تهران افزود: دانشگاه تهران را می توان به دلیل داشتن پتانسیل بالای علمی، کثرت دانشجو، تنوع قومی مذهبی یک ایران علمی دانست و جادارد در کنار دیپلماسی سیاسی فعالی که دارد، دیپلماسی علمی نیز از همین جا فعال شود.

سمندری خطاب به رئیس جمهور، گفت: دانشگاه تهران شما را عضوی از این دانشگاه می داند. در این چند سال گذشته در پی سیاست های وزارت علوم، ظرفیت پذیرش دانشجو به ویژه در این دانشگاه به شدت افزایش یافته و در مقابل زیرساخت های ضروری بیشتر نشده است، چرا باید دانشجویان این دانشگاه از امکانات و آزمایشگاه‌های دیگر دانشگاه‌ها استفاده کنند.

وی به دیگر نتایج افزایش ظرفیت دانشجو در دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: این افزایش ظرفیت موجب کاهش سطح کیفی آموزش شده است. بین دانشجو و استاد تناسبی وجود ندارد، جهت گیری پروژه ها و پایان نامه ها اشتباه است، این مساله موجب عدم بهره مندی از امکانات آزمایشگاهی شده است. متقاضیان سکونت در خوابگاهها افزایش یافته است این درحالی است که خوابگاهها هیچ تفاوتی نکرده و افزایش نیافته است، آیا این در شان دانشجوی دکترای دانشگاه تهران است که در نمازخانه و سالن مطالعه مستقر شود. آیا حضور پررنگ دانشگاهیان و اساتید دانشگاه تهران در عرصه های علمی و اجتماعی نیازمند نگاه ویژه به این دانشگاه نیست.

سمندری افزود: شما در جلسه نخبگان از دانشجویان خواستید در اقتصاد و مدیریت همراه دولت باشند، ما از شما می خواهیم موانع را برای حضور دانشجویان برطرف کنید و فضایی امن برای اظهارنظر دانشجویان ایجاد کنید. چرا همان طور که انتظارات از دانشجویان زیاد است اما فرصت های شغلی افزایش نمی یابد.اوضاع خوابگاههای ایران خوابگاههای دانشگاهی اوضاع خوابگاههای دکتری

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

همایش مشاوره و تحلیل دروس دکتری

مدرس برتر کنکور مدیریت ( ارشد – دکتری ) : دکتر یگانه

اخبار روزنامه ها