سياست‌های جديد آزمون‌های دکتری 93 و 94 و تفکيک فرآيند سنجش و پذيرش در آزمون 94

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   27 مهر 1392-19 October 2013بازدید 1947سياست‌های جديد آزمون‌های دکتری 93 و 94 و تفکيک فرآيند سنجش و پذيرش در آزمون 94

رييس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آغاز ثبت‌نام آزمون دکتري از پنجم آذر ماه و تغييرات آزمون‌هاي دکتري 94 و 93، گفت: آزمون دکتري 93 با کمترين تغييرات برگزار مي‌شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از ابراهيم خدايي در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به ثبت‌نام آزمون دکتري از پنجم تا 11 آذرماه 92 از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org، گفت: براساس برنامه پيش‌بيني شده آزمون دکتري، 16 اسفند ماه 92 در حوزه‌هاي امتحاني سراسر کشور برگزار مي‌شود.

وي با بيان اينکه آزمون دکتري سال 93 تقريباً همانند سال گذشته و با کمترين تغييرات ممکن برگزار مي‌شود، اظهار کرد: در اين دوره از آزمون در ضوابط و مواد امتحاني تغييري ايجاد نشده است.

وي با بيان اينکه ممکن است تغييرات آزمون دکتري 93 در حد حذف و يا ايجاد گرايش در برخي از رشته‌ها باشد، خاطرنشان کرد: هيچ تغييري در وزن مصاحبه و آزمون اعمال نمي‌شود، چرا که داوطلبان خود را بر اساس ساختارقبلي آزمون دکتري آماده مي‌کنند.

خدايي با اشاره به تغييرات آزمون دکتري 94، گفت: در صورت ايجاد تغيير در آزمون دکتري سال 94 مطمئنا تغييرات اطلاع رساني خواهد شد، اما با اينحال در نظر داريم فرآيند سنجش و پذيرش را از يکديگر جدا شود.

وي افزود: بر اين اساس آزمون فقط نقش غربالگري را خواهد داشت و پذيرش دانشجويان به دانشگاه‌ها واگذار مي‌شود که بر اساس اين برنامه استقلال دانشگاه‌ها بيشتر مي‌شود، البته در صورتي که با وزارت علوم در مورد اين تغييرات به جمع‌بندي برسيم، تغييرات سال جاري اطلاع رساني مي‌شود.

رييس سازمان سنجش در پايان، گفت: همچنين در رابطه بحث پذيرش دانشجو از انجمن‌هاي علمي، اعضاي هيات علمي، فرهنگستان‌ها، مجلس شوراي اسلامي و برخي مراجع کشوري از جمله شوراي عالي انقلاب فرهنگي نظر سنجي مي‌شود.


سیاست های جدید دکتری سیاست های آزمون دکتری آزمون دکتری سیاست های آزمون دکتری93

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

همایش مشاوره و تحلیل دروس دکتری

مدرس برتر کنکور مدیریت ( ارشد – دکتری ) : دکتر یگانه

اخبار روزنامه ها