توصیه های مشاورعالی سازمان سنجش به داوطلبان ثبت نام آزمون دکتری93

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   07 آذر 1392-28 November 2013بازدید 1343 توصیه های مشاورعالی سازمان سنجش به داوطلبان ثبت نام آزمون دکتری93

 مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه ثبت نام آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز سال 93 از بعدازظهر دیروز، پنجم آذرماه آغاز شده است، توصیه های خود به داوطلبان ثبت نام در این آزمون را بیان کرد.


به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از «حسین توکلی» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: ثبت نام از داوطلبان آزمون ورودی دوره دکتری (PHD ) نیمه متمرکز سال 1393 از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شده و تا روز دوشنبه، 11 آذرماه 92 ادامه خواهد داشت.

وی به داوطلبان ثبت نام در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 93 توصیه کرد که قبل از ثبت نام، حتما دفترچه شماره 1 این آزمون درباره شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام و همچنین اطلاعیه منتشره سازمان سنجش در این رابطه را به دقت مطالعه کنند.

توکلی به برخی تغییرات صورت گرفته درباره رشته محل های تحصیلی مندرج در دفترچه شماره 1 آزمون دکتری اشاره کرد و افزود: داوطلبان رشته های تحصیلی گروه های آموزشی علوم انسانی، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی و همچنین گروه آموزش پزشکی (پذیرش در رشته های گروه آموزش پزشکی فقط برای دانشگاه تربیت مدرس صورت می گیرد) ضرورت دارد که اطلاعیه سازمان سنجش درخصوص اصلاحات دفترچه راهنمای ثبت نام (دفترچه شماره 1) و اعلام کدرشته محل های انتخابی جدید در آزمون ورودی دکتری سال 93 که روز دوشنبه، چهارم آذرماه 92 بر روی سایت اینترنتی سازمان سنجش منتشر شده است را مورد توجه قرار داده و نسبت به اعمال آن در دفترچه راهنمای ثبت نام اقدام کنند.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور توضیح داد: با تغییرات صورت گرفته، دو کد رشته تحصیلی به گروه علوم انسانی و دو کدرشته تحصیلی به گروه آموزشی کشاورزی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 93 اضافه شده و تغییراتی نیز در برخی گرایش های گروه فنی و مهندسی ایجاد شده است.

وی درباره نحوه پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری 93 نیز گفت: نظر به اینکه پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری، منحصرا به شیوه اینترنتی صورت می گیرد بنابراین داوطلبان باید به وسیله کارت های بانکی عضو شبکه شتاب با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش نسبت به پرداخت مبلغ 315 هزار ریال به عنوان وجه ثبت نام اقدام کنند.

توکلی یادآور شد: هر داوطلب دوره دکتری فقط می تواند در یک کدرشته امتحانی متناسب با مدرک فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی ارشد خود ثبت نام و در آزمون آن اقدام کنند.

وی همچنین به داوطلبان آزمون دکتری توصیه کرد پس از انتخاب کدرشته امتحانی متناسب با مدرک فارغ التحصیلی خود ابتدا نسبت به تکمیل فرم پیش نویس تقاضانامه ثبت نام آزمون دکتری 93 که در صفحه 45 دفترچه شماره 1 چاپ شده است اقدام و پس از کنترل های لازم و اطمینان از صحت اطلاعات تکمیل شده در فرم پیش نویس، حداکثر تا ساعت 24 روز دوشنبه، 11 آذرماه 92 با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش، فرم تقاضانامه الکترونیکی ثبت نام را تکمیل کنند.

سخنگوی سازمان سنجش از داوطلبان آزمون دکتری خواست که پس از تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام و دریافت شماره پرونده شش رقمی و کد پیگیری 16 رقمی (به صورت فقط عددی) حتما یک نسخه پرینت از تقاضانامه ثبت نام خود تهیه و نزد خود نگهداری کنند.

به گفته توکلی، تا ساعت هشت صبح امروز، ششم آذرماه 92 تعداد 10 هزار و 316 داوطلب با تکمیل فرم الکترونیکی ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 93 ثبت نام کرده اند.

آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 1393 در نوبت صبح روز جمعه، 16 اسفندماه 92 در هشت گروه آموزشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، زبان، هنر، دامپزشکی و علوم پزشکی (ویژه پذیرش در دانشگاه تربیت مدرس) برگزار می شود.

.

توصیه های آموزش عالی آزمون دکتری آزمون دکتری93 دکتری93

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

اخبار روزنامه ها