افزایش ظرفیت پذیرش دوره دکتری در دانشگاه آزاد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   17 دی 1392-07 January 2014بازدید 1543افزایش ظرفیت پذیرش دوره دکتری در دانشگاه آزاددانشگاه آزاد اسلامی باید راه را برای ورود داوطلبان مقطع دکتری هموار کند، بر این اساس باید برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری از دو روش آموزش محور و پژوهش محور استفاده شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از: سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر حمید میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی در نشست هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این مطلب و با استناد به تأکید آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر اتخاذ تدابیر لازم به منظور افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری اظهار داشت: تاکنون بیش از 84 هزار نفر برای شرکت در آزمون مقطع دکتری دردانشگاه آزاد اسلامی ثبت نام کرده اند که از این تعداد حداکثر 5000 نفر پذیرفته می شوند که این میزان پذیرش نسبت به آمار متقاضیان ورود به دوره دکتری بسیار کم است.

وی افزود: بر این اساس وظیفه ما حکم می کند که شرایط تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی را برای فرزندان این کشور متناسب با ظرفیت های موجود در دانشگاه فراهم کنیم تا از این طریق از خروج سرمایه های انسانی کشور به خارج جلوگیری شود و این عزیزان از ارتقای تحصیل محروم نشوند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: باید زمینه برای استفاده از اساتید دولتی و خارج از دانشگاه آزاد به عنوان استاد مشاور و راهنما فراهم شود.

وی با تأکید بر ضرورت توسعه واحد آموزش الکترونیکی (مجازی) دانشگاه آزاد اسلامی، خاطر نشان کرد: باید جاذبه های بیشتری برای جذب دانشجو در واحد مجازی دانشگاه ایجاد شود.

وی از تفویض اختیار به معاونت اداری و مالی در جهت تقویت و توسعه واحد آموزش الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: امیدواریم این واحد دانشگاهی در آینده ای نزدیک به یک واحد برجسته در سطح ملی تبدیل شود.

میرزاده با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه و تقویت زبان و ادبیات فارسی به ویژه در کشورهایی که پیشینه زبان فارسی دارند و تبدیل زبان فارسی به زبان علمی جهانی گفت: این دانشگاه آمادگی دارد با برنامه ریزی و بودجه مناسب نسبت به بسط و تقویت زبان فارسی اقدام کند و این مهم دربرنامه ریزی های دانشگاه آزاد اسلامی محقق خواهد شد.

در ادامه نشست مقرر شد به اعضا هیات علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت 17 ربیع الاول ولادت با سعادت پیامبر اسلام و امام جعفر صادق (ع) هدیه 200 هزار تومانی اهدا شود.


ظرفیت پذیرش دوره دکتری دکتری دکتری93 دکتری92 ظرفیت پذیرش در مقطع دکتری دکترا دکترا93 دکتری93 پذیرش دوره دکتری

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

گرایش های رشته دکتری مهندسی هسته ای حذف نشد

اخبار روزنامه ها