نحوه تشريح انتقال آموزشكده هاي فني و حرفه اي به وزارت علوم

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مصوبات آموزش عالیارسال شده در   25 اسفند 1389-16 March 2011بازدید 3853


مدير كل گسترش و برنامه ريزي آموزش عالي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري تاكيد كرد كه انتقال آموزشكده ها و دانشكده هاي فني و حرفه اي از وزارت آموزش و پرورش به وزارت علوم بدون هيچ گونه تغييري صورت خواهد گرفت.
به گزارش روابط عمومي وزارت علوم دکتر 'سيد ابوالفضل حسني' گفت: انتقال آموزشكده ها و دانشكده هاي فني و حرفه اي از وزارت آموزش و پرورش به وزارت علوم قانون  مصوب مجلس شوراي اسلامي است كه فرآيند آن از امسال شروع شده و در سال جديد تكميل خواهد شد.
وي اظهار داشت: برنامه ريزي و چگونگي فعاليت آموزشكده هاي فني و حرفه اي در سال آينده توسط وزارت علوم مشخص مي شود  اما سعي براين است كه آموزشكده هاي تك جنسيتي و واحدهاي بزرگ تر بدون تغيير به فعاليت ادامه دهند و  واحدهاي كوچك تر مستقر در شهرستان ها ممكن است با يكديگر تجميع شوند.
دکتر حسني  افزود:  در حال حاضر نزديك به 160 آموزشكده فني و حرفه اي در استان هاي سراسر كشور فعاليت دارند كه از امكانات آزمايشگاهي و تحقيقاتي خوبي برخوردارند.
وي خاطرنشان كرد: وزارت علوم از انتقال آموزشكده هاي فني و حرفه اي استقبال كرده و اميد وار  است با بهره گيري از توان علمي و تجهيزاتي موجود در اين مراكز آموزشي رشد كمي و كيفي بسيار خوبي در آنها ايجاد شود.
مدير كل گسترش وزارت آموزش عالي تصريح كرد كه از اين پس احكام انتصاب روساي آموزشكده هاي فني و حرفه اي از طرف معاون آموزشي به وزيرعلوم پيشنهاد شده و صدور حكم آنها توسط وزير علوم صورت خواهد گرفت.
همچنين دکتر ابراهيم خدايي معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ثبت نام آزمون کارداني فني و حرفه اي از 17الي 24 ارديبهشت  انجام مي شود و داوطلبان مي توانند دفترچه ثبت نام در اين آزمون را با مراجعه به باجعه هاي پستي يا از طريق پايگاه اينترنتي سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org تهيه كنند.
وي ظرفيت پذيرش دانشجو در آزمون كارداني فني و حرفه اي سال 1390 را نزديك به 45 هزار نفر ذكر كرد و گفت: 30 هزار نفر از داوطلبان در دوره هاي روزانه و 15 هزار نفر در دوره هاي شبانه پذيرفته خواهند شد.
به گفته خدايي دارندگان ديپلم كاردانش و فني و حرفه اي براي ورود به دوره هاي كارداني پيوسته مي توانند در اين آزمون شركت كنند و  زمان برگزاري آزمون هفتم مرداد سال90مي باشد

ابلاغ مصوبه جدید وزارت علوم برای دانشجویان استعداد درخشان

امضاء طرح استیضاح وزیرعلوم به حد نصاب رسید

شهریه پایه ورودیهای قبل ازسال ۹۵ دانشگاه آزاد افزایش نمی یابد

تاکید وزیر علوم بر صرفه جویی در هزینه ها در این وزارت

جلسه روسای دانشگاهها با معاون اول رئیس جمهور برگزار شد

معاون جدید دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر منصوب شد.

ضرورت اجرای کامل مقررات مصوب در حوزه آموزش عالی

نامه دو وزیر به رئیس جمهور درباره وام شهریه

دلایل حذف گرایش در کارشناسی/ هم راستا با آموزش جهانی پیش می‌رویم

مشخص شدن اعضای شورای مرکزی و هیأت عالی نظارت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

مصوبه جدید وزارت علوم درباره نمره مردودی

حذف ماده مربوط به تحصیل رایگان ایثارگران و قاریان در دانشگاه‌ها

انتشار متن کامل منشور حقوق دانشجویی

مصوبات جلسه هیات امنای خراسان رضوی دانشگاه آزاد

تصویب آیین نامه مناطق آموزشی 10 گانه

اخبار روزنامه ها