افزايش 5 برابری بودجه هزينه‌ای دانشگاه‌های كشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مصوبات آموزش عالیارسال شده در   27 اردیبهشت 1390-17 May 2011بازدید 1520


افزايش 5 برابری بودجه هزينه‌ای دانشگاه‌های كشور

معاون اداري مالي و مديريت منابع انساني وزارت علوم، تحقيقات و فناوري گفت: در سال جاري بودجه هزينه‌اي دانشگاه‌هاي كشور پنج برابر شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، علي‌اكبر متكان در حاشيه مراسم افتتاح پروژه‌هاي عمراني دانشگاه صنعتي اصفهان با اشاره به كيفيت دانشگاه‌هاي كشور اظهار داشت: با توجه به افزايش تعداد دانشجويان در كل كشور، كيفيت دانشگاه‌هاي ايران در حوزه‌هاي مختلف به ميزان زيادي رشد يافته است.
وي به افزايش امكانات دانشگاه‌هاي كشور اشاره كرد و افزود: در سال جاري 45 درصد از دانشجويان دانشگاه‌هاي روزانه با تعداد 400 هزار دانشجو، از خوابگاه استفاده مي‌كنند.
معاون اداري مالي و مديريت منابع انساني وزارت علوم بيان داشت: رشد، توسعه و افزايش كيفيت دانشگاه‌‌هاي كشور، به سرمايه‌گذاري عظيم دولت نياز دارد.
وي به افزايش پنج برابري بودجه هزينه‌اي دانشگاه‌هاي كشور در سال جاري اشاره كرد و ادامه داد: بودجه هزينه‌اي دانشگاه‌هاي كشور در سال جاري نسبت به سال‌هاي گذشته افزايش يافته و به 2 هزار و 300 ميليارد تومان رسيده است.
متكان به توجه ويژه دولت به وزارت علوم اشاره كرد و بيان داشت: دولت در راستاي رشد و توسعه دانشگاه‌ها تحول اساسي ايجاد كرده و دولت نهم و دهم تنها دولتي بوده كه به علم و وزارت علوم به صورت ويژه و جدي توجه كرده‌اند.
معاون اداري مالي و مديريت منابع انساني وزارت علوم با اشاره به آخرين اقدامات در راستاي الحاق آموزشكده‌هاي فني به وزارت علوم اضافه كرد: در راستاي بررسي اقدامات و چگونگي الحاق آموزشكده‌هاي فني به وزارت علوم، تيمي از متخصصان تشكيل شده، چرا كه نحوه انتقال به صورت يك‌روزه امكان‌پذير نيست.
وي با اشاره به استاندارد‌هاي وزارت علوم تاكيد كرد: در راستاي اين موضوع، بايد امكانات سنجيده شده و انتقال آموزشكده‌هاي فني به وزارت علوم با استاندارد‌هاي اين وزارتخانه تطابق داشته باشد.
متكان با اشاره به اولويت‌هاي وزارت علوم در زمينه‌هاي مختلف گفت: تغيير متون درسي و ايجاد دانشگاه‌هاي تك جنسيتي، از اولويت‌هاي وزارت علوم در زمينه‌هاي مختلف در سال جاري است.


افزايش 5 برابری بودجه هزينه‌ای دانشگاه‌های كشور

ابلاغ مصوبه جدید وزارت علوم برای دانشجویان استعداد درخشان

امضاء طرح استیضاح وزیرعلوم به حد نصاب رسید

شهریه پایه ورودیهای قبل ازسال ۹۵ دانشگاه آزاد افزایش نمی یابد

تاکید وزیر علوم بر صرفه جویی در هزینه ها در این وزارت

جلسه روسای دانشگاهها با معاون اول رئیس جمهور برگزار شد

۳ دوره مشترک ارشد دانشگاه خواجه نصیر با دانشگاه های روسی برگزار می شود

معاون جدید دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر منصوب شد.

ضرورت اجرای کامل مقررات مصوب در حوزه آموزش عالی

نامه دو وزیر به رئیس جمهور درباره وام شهریه

دلایل حذف گرایش در کارشناسی/ هم راستا با آموزش جهانی پیش می‌رویم

مشخص شدن اعضای شورای مرکزی و هیأت عالی نظارت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

مصوبه جدید وزارت علوم درباره نمره مردودی

حذف ماده مربوط به تحصیل رایگان ایثارگران و قاریان در دانشگاه‌ها

انتشار متن کامل منشور حقوق دانشجویی

مصوبات جلسه هیات امنای خراسان رضوی دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها