محروميت سيگاريها از تحصيل

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مصوبات آموزش عالیارسال شده در   31 اردیبهشت 1390-21 May 2011بازدید 1743


راه اندازي يک دانشگاه غير انتفاعي منتسب به مشايي، محروميت از تحصيل سيگاريها توسط وزير بهداشت، راه اندازي دوره کارشناسي ارشد مهارتي در دانشگاه علمي کاربردي و ... اتفاقاتي است که در هفته جاري و در آموزش عالي کشور رخ داد.
ابهام در واگذاري دانشگاههاي وزارتخانه‌ها
به گزارش خبرگزاري مهر، واگذاري دانشگاه صنايع و معادن به سازمان ملي مهارت که بر اساس مصوبه شوراي عالي اداري صورت گرفته است درحاليست که به گفته معاون وزير علوم، اين شوراي عالي در سال 89 تصميم گرفته که دانشگاههاي وابسته به دستگاه‌هاي اجرايي بدون استثناء به وزارت علوم منتقل شوند.
محمد مهدي‌نژاد نوري درباره واگذاري دانشگاه صنايع و معادن ايران به سازمان ملي مهارت وابسته به وزارت کار گفت: شوراي عالي اداري، دانشگاه صنايع و معادن زير نظر وزارت صنايع را به سازمان ملي مهارت وابسته به وزارت کار و امور اجتماعي واگذار کرد.
مخالف فضاي امنيتي در دانشگاه هستم
کامران دانشجو با مردود دانستن ايجاد هرگونه فضاي امنيتي در دانشگاه‎ها از سوي نيروهاي حراست و کميته‌هاي انضباطي دانشگاه‌ها گفت: فضاي دانشگاه‌ها بايد براي همه به جز عناصر ضد انقلاب امن باشد بنابراين جاذبه حداکثري و دافعه حداقلي در حراست لازم است.
وزير علوم گفت: توليد علم نيازمند آرامش است و بدون آرامش و امنيت اين مهم صورت نمي‌گيرد و از آنجا که دانشگاه محل ارائه انديشه‌ها و تضارب آراء است بايد زمينه‌اي فراهم کرد که افراد بتوانند انديشه خود را به صورت منطقي و در چارچوب مقررات مطرح کنند.
سيگاريها از تحصيل محروم مي شوند
در حالي وزير بهداشت بار ديگر بر ممنوعيت استعمال دخانيات در دانشگاههاي علوم پزشکي تاکيد مي کند که شيوه نامه انضباطي دانشجويان يادآور مي شود منع موقت از تحصيل به مدت دو نيمسال با احتساب سنوات، سنگين ترين حکم براي دانشجويان سيگاري است.
دکتر مرضيه وحيد دستجردي با بيان اينکه افراد سيگاري در وزارت بهداشت استخدام نمي‌شوند گفت: دانشجويان پزشکي که سيگار مصرف مي کنند از ادامه تحصيل محروم مي شوند.
کشف شبکه اختلاس در دانشگاه تهران
معاون اداري و مالي دانشگاه تهران و عضو هيئت رئيسه اين دانشگاه از کشف يک شبکه سازمان يافته اختلاس در دانشگاه تهران خبر داد و گفت: هم اکنون اعضاي اين شبکه شناسايي شده و اعضاي کليدي آن تحت نظارت هستند اما ساير جزئيات متعاقبا اعلام مي شود.
نظر دانشجو درباره دانشگاه منتسب به مشايي
وزير علوم درباره دانشگاه بين المللي ايرانيان منتسب به مشايي و حواشي آن گفت: از نظر وزارت علوم هيچ فرقي نمي کند که چه افرادي درخواست موسسه آموزش عالي غيرانتفاعي مي کنند. درخواست مجوز يک مسير قانوني دارد و هر فرد دولتي و غير دولتي مي تواند درخواست مجوز دهد.
کامران دانشجو در جمع خبرنگاران در محل وزارت علوم افزود: از نظر وزارت علوم هيچ فرقي نمي کند که چه افرادي درخواست موسسه آموزش عالي غيرانتفاعي مي کنند.
دکتر نادري منش معاون وزير علوم نيز درباره اين دانشگاه اظهارنظر کرد و صحتبهايي مشابه آنچه وزير علوم ارائه کرد مطرح کرد.
راه‌اندازي دوره‌هاي کارشناسي ارشد مهارتي در علمي کاربردي
سرپرست دانشگاه علمي کاربردي گفت: از مهرماه سال جاري در راستاي نظام آموزش مهارتي، دوره هاي کارشناسي ارشد براي نخستين بار در دانشگاه جامع علمي کاربردي راه اندازي مي شود و هم اکنون در مراحل اوليه طراحي اين دوره ها هستيم.


محروميت سيگاريها از تحصيل

ابلاغ مصوبه جدید وزارت علوم برای دانشجویان استعداد درخشان

امضاء طرح استیضاح وزیرعلوم به حد نصاب رسید

شهریه پایه ورودیهای قبل ازسال ۹۵ دانشگاه آزاد افزایش نمی یابد

تاکید وزیر علوم بر صرفه جویی در هزینه ها در این وزارت

جلسه روسای دانشگاهها با معاون اول رئیس جمهور برگزار شد

۳ دوره مشترک ارشد دانشگاه خواجه نصیر با دانشگاه های روسی برگزار می شود

معاون جدید دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر منصوب شد.

ضرورت اجرای کامل مقررات مصوب در حوزه آموزش عالی

نامه دو وزیر به رئیس جمهور درباره وام شهریه

دلایل حذف گرایش در کارشناسی/ هم راستا با آموزش جهانی پیش می‌رویم

مشخص شدن اعضای شورای مرکزی و هیأت عالی نظارت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

مصوبه جدید وزارت علوم درباره نمره مردودی

حذف ماده مربوط به تحصیل رایگان ایثارگران و قاریان در دانشگاه‌ها

انتشار متن کامل منشور حقوق دانشجویی

مصوبات جلسه هیات امنای خراسان رضوی دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها