سند آمایش آموزش عالی استان قزوین تدوین می شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مصوبات آموزش عالیارسال شده در   06 تیر 1390-27 June 2011بازدید 2336


قزوین - خبرگزاری مهر: رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین گفت: با تدوین سند آمایش آموزش عالی استان توسعه متوازن و منطقی آموزش عالی در بخشهای مختلف استان محقق می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، دومین جلسه کارگروه تخصصی آمایش آموزش عالی استان قزوین عصر یکشنبه با حضور روسا و نمایندگان دانشگاههای استان در سالن کنفرانس دانشگاه بین المللی امام خیمنی(ره) قزوین برگزار شد.

در این جلسه عبدالعلی آل بویه اظهارداشت: آمایش آموزش عالی در آغاز دولت نهم در سطح وزارت علوم مطرح شد و حرکت آموزش عالی بر اساس برنامه محوری شکل گرفت.

وی افزود: در این آمایش که هر استان مکلف شده تا یک سند توسعه آموزش عالی داشته باشد با تشکیل کمیته ویژه ای با محوریت یک دانشگاه بررسی همه جانبه موضوع توسعه متوازن آموزش عالی پیگیری می شود.

آل بویه تصریح کرد: مزیتهای نسبی استان در این سند دیده شده و توانمندیها، فرصتها، نقاط ضعف و قوت، تهدیدها و چشم انداز آینده نیز شناسایی و دیده شده ودر نهایت توسعه هدفمند و متوازن آموزش عالی به عنوان راهکار اصلی طرح مورد توجه قرار گرفته است.

قزوین؛ دانشگاهی ترین استان کشور

این استاد دانشگاه یادآورشد: استان قزوین با داشتن 47 واحد دانشگاهی و 110 هزار دانشجو از دانشگاهی ترین استانهای کشور است که این فرصت باید در سند آمایش لحاظ شود.

وی گفت: سند آمایش در حال تدوین و آماده شدن است که در آن برای دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) جایگاه ویژه ای دیده شده تا فعالیت های فراملی هم هدفمند شود.

رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین افزود: تاکنون در جلسات متعددی که با حضور روسا و نمایندگان دانشگاههای آزاد اسلامی، جامع علمی کاربردی و غیرانتفاعی استان، استانداری و سازمان صنایع برگزار شده مزیتهای نسبی استان شناسایی شده و با همکاری و حمایت بسیار خوب استانداری و معاون برنامه ریزی در اسناد بالادستی هم از پیشرفت خوبی برخوردار شده است.

آل بویه اظهارداشت: قزوین به دلیل نزدیکی به تهران مازاد دانشجویان استانهای تهران و البرز را جذب می کند و باید در این سند به این چالش توجه جدی شود.

وی بیان کرد: هنوز مباحث این کمیته و جلسات خام و در حال بررسی کارشناسی است که با استفاده از دیدگاههای اعضا بدنبال ارائه راهکارهای عملی برای تدوین سندی مطلوب و اجرایی هستیم.


سند آمایش آموزش عالی استان قزوین

ابلاغ مصوبه جدید وزارت علوم برای دانشجویان استعداد درخشان

امضاء طرح استیضاح وزیرعلوم به حد نصاب رسید

شهریه پایه ورودیهای قبل ازسال ۹۵ دانشگاه آزاد افزایش نمی یابد

تاکید وزیر علوم بر صرفه جویی در هزینه ها در این وزارت

جلسه روسای دانشگاهها با معاون اول رئیس جمهور برگزار شد

۳ دوره مشترک ارشد دانشگاه خواجه نصیر با دانشگاه های روسی برگزار می شود

معاون جدید دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر منصوب شد.

ضرورت اجرای کامل مقررات مصوب در حوزه آموزش عالی

نامه دو وزیر به رئیس جمهور درباره وام شهریه

دلایل حذف گرایش در کارشناسی/ هم راستا با آموزش جهانی پیش می‌رویم

مشخص شدن اعضای شورای مرکزی و هیأت عالی نظارت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

مصوبه جدید وزارت علوم درباره نمره مردودی

حذف ماده مربوط به تحصیل رایگان ایثارگران و قاریان در دانشگاه‌ها

انتشار متن کامل منشور حقوق دانشجویی

مصوبات جلسه هیات امنای خراسان رضوی دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها