اطلاعیه وزارت علوم درباره حذف رشته‌های دانشگاه علامه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مصوبات آموزش عالیارسال شده در   18 امرداد 1390-09 August 2011بازدید 2312


اطلاعیه وزارت علوم درباره حذف رشته‌های دانشگاه علامه


پرتال دانشگاهی کشور
: وزارت علوم با صدور اطلاعيه‌اي درباره خبري مبني بر حذف 13 رشته علوم‌انساني در دانشگاه‌ علامه‌طباطبايي، خاطرنشان كرد: معاونت آموزشي وزارت علوم، سازمان سنجش و دانشگاه علامه‌طباطبايي در حال بررسي شرايط هستند تا بتوانند راه‌كار مناسبي براي ايجاد ظرفيت جديد فراهم كنند.

به گزارش فارس، وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در پي انتشار اخباري مبني بر حذف 13 رشته علوم‌انساني و طرح و نظرات مختلف در اين زمينه اطلاعيه‌اي صادر كرد كه متن كامل اين اطلاعيه جهت تنوير افكار عمومي به شرح ذيل است:

1- با توجه به ضرورت ساماندهي آموزش عالي براساس نياز كشور، معاونت آموزشي وزارت علوم در طي دو سال گذشته با اجراي طرح آمايش آموزش عالي ضمن شناسايي وضعيت موجود تعداد دانشجويان در رشته‌هاي مختلف درصدد احصاء نيازهاي جامعه با همكاري ساير دستگاه‌هاي اجرايي بوده و نتايج اوليه بررسي طرح مذكور جهت‌گيري‌هايي را در پيش‌روي قرار داده است.

2- با توجه به افزايش متقاضيان دوره‌هاي كارشناسيارشد به حدود يك ميليون نفر و نيز متقاضيان دوره‌هاي دكتري تخصصي به بيش از 130000 نفر وزارت علوم، تحقيقات و فناوري دانشگاه‌هاي مادر به ويژه در تهران را به سمت افزايش ظرفيت تحصيلات تكميلي جهت داده و همچنين به افزايش ظرفيت دوره‌هاي كارشناسي در دانشگاه‌هاي كوچك‌تر به ويژه در شهرستان‌ها پرداخته است.

3- دانشگاه‌ها با توجه به سياست‌هاي كلي، زيرساخت‌هاي عمراني، امكانات و توانايي‌هاي آموزشي درخصوص ميزان پذيرش در دوره‌هاي كارشناسي و تحصيلات تكميلي، با تصويب شوراي دانشكده و دانشگاه نسبت به ثبت ظرفيت از طريق درگاه الكترونيكي سازمان سنجش آموزش كشور اقدام مي‌كنند.

4- براساس اعلام رئيس دانشگاه علامه‌طباطبايي با توجه به ايجاد 10 رشته جديد در مقطع كارشناسيارشد و 8 رشته جديد در مقطع دكتري و با احتساب افزايش ظرفيت در رشته‌هاي قبلي در مقاطع تحصيلات تكميلي در مجموع ظرفيت پذيرش دوره‌هاي كارشناسيارشد اين دانشگاه از 2500 نفر به 3500 نفر و ظرفيت پذيرش دوره‌هاي دكتري را نيز از 250 نفر به حدود 500 نفر افزايش داده است. به اين معنا دانشگاه علامه طباطبايي مجموعاً ظرفيت پذيرش دانشجو را 15 درصد افزايش داده است.

5- در رابطه با درخواست جدي داوطلبان عزيز در تحصيل در دانشگاه علامه‌طباطبايي كه يكي از دانشگاه‌هاي برتر كشور در علوم‌انساني است، معاونت آموزشي، سازمان سنجش و دانشگاه علامه‌طباطبايي در حال بررسي شرايط هستند كه بتوانند راه‌كار مناسبي براي ايجاد ظرفيت جديد فراهم كنند.


اطلاعیه وزارت علوم حذف رشته‌های دانشگاه علامه

ابلاغ مصوبه جدید وزارت علوم برای دانشجویان استعداد درخشان

امضاء طرح استیضاح وزیرعلوم به حد نصاب رسید

شهریه پایه ورودیهای قبل ازسال ۹۵ دانشگاه آزاد افزایش نمی یابد

تاکید وزیر علوم بر صرفه جویی در هزینه ها در این وزارت

جلسه روسای دانشگاهها با معاون اول رئیس جمهور برگزار شد

۳ دوره مشترک ارشد دانشگاه خواجه نصیر با دانشگاه های روسی برگزار می شود

معاون جدید دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر منصوب شد.

ضرورت اجرای کامل مقررات مصوب در حوزه آموزش عالی

نامه دو وزیر به رئیس جمهور درباره وام شهریه

دلایل حذف گرایش در کارشناسی/ هم راستا با آموزش جهانی پیش می‌رویم

مشخص شدن اعضای شورای مرکزی و هیأت عالی نظارت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

مصوبه جدید وزارت علوم درباره نمره مردودی

حذف ماده مربوط به تحصیل رایگان ایثارگران و قاریان در دانشگاه‌ها

انتشار متن کامل منشور حقوق دانشجویی

مصوبات جلسه هیات امنای خراسان رضوی دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها