مهمترین مصوبات شورای عالی علوم - تشکیل 3جلسه بدون رئیس جمهور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مصوبات آموزش عالیارسال شده در   28 آذر 1390-19 December 2011بازدید 2124
مهمترین مصوبات شورای عالی علوم - تشکیل 3جلسه بدون رئیس جمهور


از هفته پژوهش سال گذشته تا هفته پژوهش امسال چهار جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد که یکی از آنها در سال 89 با حضور رئیس جمهور و سه جلسه دیگر در اردیبهشت ماه، تیر ماه و شهریور ماه 90 در غیاب رئیس شورای عالی عتف برگزار شدند.

به گزارش پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، از هفته پژوهش و فناوری سال گذشته تا هفته پژوهش و فناوری امسال، چهار جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد که یکی از آنها در سال 89 و سه جلسه دیگر در اردیبهشت ماه، تیرماه و شهریور ماه امسال برگزار شده است.

شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با هدف ایجاد هماهنگی و یکپارچگی در سیاستگذاری کلان اجرایی در حوزه علوم، تحقیقات و فناوری در قانون پیش‌بینی شده و اولویت‎بندی و انتخاب طرح‌های اجرائی بلندمدت سرمایه‎گذاری کلان در بخش‎های آموزشی و پژوهشی و فناوری و بررسی و پیشنهاد منابع مالی مورد نیاز در حوزه‌های علوم، تحقیقات و فناوری از اهم وظایف و اختیارات این شورا در قانون است.

پنجمین جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری در اسفندماه سال گذشته به ریاست دکتر محمود احمدی‌نژاد برگزار شد و رئیس جمهور کشورمان در این جلسه بر تشکیل منظم جلسات این شورای عالی تأکید کرد. بر اساس مصوبات جلسه پنجم شورای عالی عتف، مقرر شد جلسات این شورای عالی حتی در غیاب رئیس‌جمهور و به ریاست دکتر کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان نایب رئیس این شورا تشکیل شود و روند فعالیت‌های این شورا دستخوش کندی نشود.

جلسات شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری در سال 90 به ریاست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تشکیل شد و مصوباتی حیاتی داشت که یکی از آنها تصویب آئین‌نامه و اساسنامه صندوق نوآوری و شکوفایی و تصویب آئین‌نامه اجرایی این صندوق است. همچنین بر اساس مصوبات این شورای عالی مقرر شد 5/0 تا 3 درصد اعتبارات دستگاه‌های دولتی صرف پژوهش‌هایی شوند که جهت‌گیری آنها توسط شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری مشخص می‌شود.

همچنین شورای عالی عتف در یکسال گذشته گزارش عملکرد پژوهشی کشور در دو سال 88 و 89 را بررسی و تصویب و به مجلس شورای اسلامی ارائه کرد.

تصویب چند طرح کلان ملی مانند توربوماشین‌ها از مصوبات شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری از هفته پژوهش سال گذشته تا هفته پژوهش امسال است و مقرر شد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر اساس نظر رئیس‌جمهور، حمایت مالی این طرح‌ها را انجام دهد.

تمرکز فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دیگر مصوبات شورای عالی عتف بوده است.
مهمترین مصوبات شورای عالی علوم تشکیل جلسه بدون رئیس جمهور

ابلاغ مصوبه جدید وزارت علوم برای دانشجویان استعداد درخشان

امضاء طرح استیضاح وزیرعلوم به حد نصاب رسید

شهریه پایه ورودیهای قبل ازسال ۹۵ دانشگاه آزاد افزایش نمی یابد

تاکید وزیر علوم بر صرفه جویی در هزینه ها در این وزارت

جلسه روسای دانشگاهها با معاون اول رئیس جمهور برگزار شد

۳ دوره مشترک ارشد دانشگاه خواجه نصیر با دانشگاه های روسی برگزار می شود

معاون جدید دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر منصوب شد.

ضرورت اجرای کامل مقررات مصوب در حوزه آموزش عالی

نامه دو وزیر به رئیس جمهور درباره وام شهریه

دلایل حذف گرایش در کارشناسی/ هم راستا با آموزش جهانی پیش می‌رویم

مشخص شدن اعضای شورای مرکزی و هیأت عالی نظارت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

مصوبه جدید وزارت علوم درباره نمره مردودی

حذف ماده مربوط به تحصیل رایگان ایثارگران و قاریان در دانشگاه‌ها

انتشار متن کامل منشور حقوق دانشجویی

مصوبات جلسه هیات امنای خراسان رضوی دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها