مجوز ایجاد 9 مركز آموزش عالی در وزارت علوم صادر شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مصوبات آموزش عالیارسال شده در   13 دی 1390-03 January 2012بازدید 3862


مجوز ایجاد 9 مركز آموزش عالی در وزارت علوم صادر شد


تهران- شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایجاد 9 مركز آموزش عالی و ارتقای یك آموزشكده به دانشكده را تصویب كرد.
مجوز ایجاد 9 مركز آموزش عالی در وزارت علوم صادر شد

به گزارش ایرنا، براساس اعلام روز یكشنبه وزارت علوم، شورای گسترش آموزش عالی در نشست اخیر خود با ایجاد مراكز آموزش عالی وابسته به دانشگاه لرستان در شهرستانهای نورآباد، كوهدشت، پلدختر، الشتر، دانشكده فنی و مهندسی گرمسار، مركز آموزش عالی شهرستان محلات وابسته به دانشگاه اراك، مركز آموزش عالی كاشمر، دانشكده دامپروری و كشاورزی شهرستان تربیت جام، آموزشكده فنی اسفراین وابسته به دانشگاه بجنورد و آموزشكده منابع طبیعی مهدی شهر وابسته به دانشگاه سمنان موافقت كرد.

موافقت قطعی با ایجاد آموزشكده فنی اسفراین وابسته به دانشگاه بجنورد و ایجاد رشته های كاردانی ریخته گری و مكانیك ساخت و تولید در این مركز نیز از دیگر مصوبات شورای گسترش آموزش عالی است.

همچنین این شورا با ایجاد دانشكده دامپروری و كشاورزی شهرستان تربت جام و پذیرش دانشجو در رشته های كارشناسی مهندسی كشاورزی با گرایش های زراعت، علوم دامی و آب موافقت كرد.

شورای گسترش آموزش عالی ایجاد مركز آموزش عالی كاشمر به صورت تك جنسیتی پسران و ایجاد رشته های كارشناسی مهندسی كشاورزی و مهندسی آبیاری در این مركز را به صورت قطعی تصویب كرد.

با موافقت این شورا، مركز آموزش عالی تك جنسیتی ویژه پسران شهرستان محلات وابسته به دانشگاه اراك ایجاد و رشته كارشناسی زبان و ادبیات فارسی به صورت نوبت دوم در این مركز دایر می شود.

موافقت با ایجاد مركز آموزش عالی پلدختر ویژه پسران با رشته های كارشناسی مهندسی كشاورزی با گرایش های گیاه پزشكی و علوم باغبانی و مهندسی نرم افزار، مركز آموزش عالی درشهرستان كوهدشت ویژه دختران با رشته های كارشناسی ریاضیات و زبان انگلیسی

، مركز آموزش عالی شهرستان الشتر ویژه دختران با رشته های ریاضیات و مهندسی نرم افزار و مركز آموزش عالی ویژه پسران در شهرستان نورآباد و رشته های كارشناسی مهندسی كشاورزی علوم دامی و حسابداری از مصوبات جدید شورای گسترش آموزش عالی است.

همچنین شورای گسترش آموزش عالی ضمن اعلام موافقت اصولی با ایجاد دانشگاه گرمسار با تاسیس دانشكده فنی و مهندسی در این دانشگاه نیز اعلام موافقت قطعی كرده و ایجاد رشته های مهندسی عمران، معماری، نفت و صنایع را در این دانشكده تصویب كرد.

موافقت قطعی با ارتقای آموزشكده منابع طبیعی مهدی شهر وابسته به دانشگاه سمنان نیز به تصویب شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم رسید.


مجوز ایجاد مركز آموزش عالی وزارت علوم صادر شد

ابلاغ مصوبه جدید وزارت علوم برای دانشجویان استعداد درخشان

امضاء طرح استیضاح وزیرعلوم به حد نصاب رسید

شهریه پایه ورودیهای قبل ازسال ۹۵ دانشگاه آزاد افزایش نمی یابد

تاکید وزیر علوم بر صرفه جویی در هزینه ها در این وزارت

جلسه روسای دانشگاهها با معاون اول رئیس جمهور برگزار شد

۳ دوره مشترک ارشد دانشگاه خواجه نصیر با دانشگاه های روسی برگزار می شود

معاون جدید دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر منصوب شد.

ضرورت اجرای کامل مقررات مصوب در حوزه آموزش عالی

نامه دو وزیر به رئیس جمهور درباره وام شهریه

دلایل حذف گرایش در کارشناسی/ هم راستا با آموزش جهانی پیش می‌رویم

مشخص شدن اعضای شورای مرکزی و هیأت عالی نظارت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

مصوبه جدید وزارت علوم درباره نمره مردودی

حذف ماده مربوط به تحصیل رایگان ایثارگران و قاریان در دانشگاه‌ها

انتشار متن کامل منشور حقوق دانشجویی

مصوبات جلسه هیات امنای خراسان رضوی دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها