وزارت علوم آمادگی رفع نیازهای علمی دستگاه‌های اجرایی را دارد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مصوبات آموزش عالیارسال شده در   10 مهر 1391-01 October 2012بازدید 1214
وزارت علوم آمادگی  رفع نیازهای علمی دستگاه‌های اجرایی را دارد

به گزارش پرتال دانشگاهی کشور و به نقل از  فارس، محمد مهدی نژاد، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در مراسم تودیع و معارفه ریاست جدید دانشگاه خلیج فارس، گفت: جمهوری اسلامی ایران به دنبال دانشگاه اسلامی است، دانشگاهی که قوانین شرح مقدس اسلام در آن جاری و ساری باشد.

معاون پژوهش و فناوری در ادامه ضمن اشاره به دو کارکرد مهم دانشگاه‌ها اظهار داشت: از مهمترین کارکردهای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد و دیگری رفع نیازهای جامعه است.

وی در ادامه افزود: ما در دانشگاه‌ها علاوه بر تعلیم، تربیت اسلامی را داریم با تربیت نیروی متخصص و متعهد می‌توان نیازهای جامعه را رفع کرد.

مهدی ن‍ژاد ضمن تاکید بر پژوهش‌های کاربردی گفت: پژوهش‌های دانشگاهی باید در مسیر کاربردی حل نیازهای جامعه حرکت کند، دانشگاهی که دغدغه مردم نداشته باشد و صرفا بخواهد آموزش بدهد آن دانشگاه تعریف ما نیست.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: دانشگاه‌های نسل سوم، دانشگاه‌های کارآفرین است یعنی دانشگاه‌ها باید در معادلات اقتصادی نقش اساسی و راهبردی خودشان را نشان بدهند.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم افزود: در این راستا ارتباطات خوبی با صنعت داشته‌ایم و از طریق مراکز پژوهش و پارک‌های علم و فناوری در این زمینه کارهای خوبی انجام شده است.

وی با تاکید بر ارتباط صنعت و دانشگاه اظهار داشت: در شورای عالی عتف 38 طرح کلان ملی به تصویب رسید که با حضور دانشگاه و صنعت در حال اجرای آن هستیم.

مهدی نژاد نوری در ادامه اظهار داشت: وزارت علوم، ‌تحقیقات و فناوری آماده مشارکت در رفع نیازهای دستگاه‌های اجرایی و صنعت است و در این زمینه تمام تلاش مادی و معنوی خود را دریغ نمی‌کند.

گفتنی است در مراسم تودیع معارفه ریاست جدید دانشگاه، خلیج فارس محمدرضا محمدی زاده به عنوان ریاست جدید دانشگاه انتخاب و تاجیک به عنوان رایزن علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی جنوب شرق آسیای مستقر در منصوب شد.دستگاه‌های اجرایی وزارت علوم

ابلاغ مصوبه جدید وزارت علوم برای دانشجویان استعداد درخشان

امضاء طرح استیضاح وزیرعلوم به حد نصاب رسید

شهریه پایه ورودیهای قبل ازسال ۹۵ دانشگاه آزاد افزایش نمی یابد

تاکید وزیر علوم بر صرفه جویی در هزینه ها در این وزارت

جلسه روسای دانشگاهها با معاون اول رئیس جمهور برگزار شد

معاون جدید دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر منصوب شد.

ضرورت اجرای کامل مقررات مصوب در حوزه آموزش عالی

نامه دو وزیر به رئیس جمهور درباره وام شهریه

دلایل حذف گرایش در کارشناسی/ هم راستا با آموزش جهانی پیش می‌رویم

مشخص شدن اعضای شورای مرکزی و هیأت عالی نظارت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

مصوبه جدید وزارت علوم درباره نمره مردودی

حذف ماده مربوط به تحصیل رایگان ایثارگران و قاریان در دانشگاه‌ها

انتشار متن کامل منشور حقوق دانشجویی

مصوبات جلسه هیات امنای خراسان رضوی دانشگاه آزاد

تصویب آیین نامه مناطق آموزشی 10 گانه

اخبار روزنامه ها