شبکه دانشگاه های هنر جهت پاسخگویی به نیازهای آموزش عالی تشکیل شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مصوبات آموزش عالیارسال شده در   28 دی 1391-17 January 2013بازدید 1025شبکه دانشگاه های هنر جهت پاسخگویی به نیازهای آموزش عالی تشکیل شود
تهران - معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیشنهاد کرد دانشگاه‌های هنر تهران، اصفهان و هنر اسلامی تبریز با ایجاد یک شبکه و هم افزایی بیشتر، نیازهای فرهنگی و اجتماعی و هنری آموزش عالی را تامین کنند.


پرتال دانشگاهی به نقل از  شناسی و ائمه اطهار (ع) در دانشگاه هنر تهران اظهار داشت: دانشگاه های هنر از ظرفیت بالایی برخوردارند که درصورت شکوفا شدن، بسیاری از نیازهای آموزش عالی را برطرف خواهند کرد اما متاسفانه هم اکنون، دیگر مراکز دانشگاهی کشور از تخصص های دانشگاه های هنر بی بهره اند.

وی به مسوولان دانشگاه های هنر کشور توصیه کرد فعالیت هایشان را به بیرون از مجموعه های خود گسترش دهند و تولیدات هنری را براساس بازاریابی مراکز متقاضی به انجام برسانند.

خواجه سروی با یادآوری تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر انتقال ارزش ها با استفاده از ابزار هنر،‌ خاطرنشان کرد: انتقال ارزش های برآمده از فرهنگ و اصول ایرانی اسلامی باید به عنوان یک رویکرد اساسی در دانشگاه های هنر دنبال شود.


وی همچنین به وجود تقاضاهای زیادی از طرف دانشجویان رشته هنر شاغل به تحصیل در خارج کشور برای انتقال و ادامه تحصیل در دانشگاهای داخل اشاره کرد و گفت: متاسفانه به دلیل محدودیت ظرفیت پذیرش دانشجویان هنر به ویژه در مقطع تحصیلات تکمیلی، تعدادی از متقاضیان برای ادامه تحصیل به خارج کشور می روند.

معاون وزیرعلوم تصریح کرد که سیاست وزارت علوم براین است که ظرفیت های لازم تا آنجا که ممکن است ایجاد شود تا داوطلبان مجبور به ترک کشور برای ادامه تحصیل نباشند.

وی ایجاد پردیس های بین المللی دانشگاه هنر را یکی از راهکارهای پاسخگویی به بخشی از نیازهای موجود برشمرد و گفت: تقاضای دانشگاه هنر برای راه اندازی پردیس بین المللی در استان البرز و کاشان به تصویب هیات امنا رسیده است که امیدواریم با آغاز به کار آنها، زمینه تحصیل علاقه مندان به رشته های هنر در مقطع تحصیلات تکمیلی فراهم شود.شبکه دانشگاه های هنر آموزش عالی نیازهای آموزش عالی پاسخگویی شبکه دانشگاه های هنر

ابلاغ مصوبه جدید وزارت علوم برای دانشجویان استعداد درخشان

امضاء طرح استیضاح وزیرعلوم به حد نصاب رسید

شهریه پایه ورودیهای قبل ازسال ۹۵ دانشگاه آزاد افزایش نمی یابد

تاکید وزیر علوم بر صرفه جویی در هزینه ها در این وزارت

جلسه روسای دانشگاهها با معاون اول رئیس جمهور برگزار شد

۳ دوره مشترک ارشد دانشگاه خواجه نصیر با دانشگاه های روسی برگزار می شود

معاون جدید دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر منصوب شد.

ضرورت اجرای کامل مقررات مصوب در حوزه آموزش عالی

نامه دو وزیر به رئیس جمهور درباره وام شهریه

دلایل حذف گرایش در کارشناسی/ هم راستا با آموزش جهانی پیش می‌رویم

مشخص شدن اعضای شورای مرکزی و هیأت عالی نظارت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

مصوبه جدید وزارت علوم درباره نمره مردودی

حذف ماده مربوط به تحصیل رایگان ایثارگران و قاریان در دانشگاه‌ها

انتشار متن کامل منشور حقوق دانشجویی

مصوبات جلسه هیات امنای خراسان رضوی دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها