امکان شکایت از دانشگاههای پذیرنده بدون آزمون و برخورد با پردیسهای خاطی دانشگاهها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مصوبات آموزش عالیارسال شده در   30 دی 1391-19 January 2013بازدید 1969امکان شکایت از دانشگاههای پذیرنده بدون آزمون و برخورد با پردیسهای خاطی دانشگاهها
مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم با بیان اینکه شیوه نامه ممنوعیت پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی امروز به دانشگاهها ابلاغ می شود، به نحوه اعلام شکایت دانشجویان از این قبیل دانشگاهها اشاره کرد.

پرتال دانشگاهی به نقل از  ابوالفضل حسنی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر اینکه طبق شیوه نامه اعلام شده پردیسها، پذیرش دانشجوی مازاد هم باید طبق آزمون نیمه متمرکز سازمان سنجش صورت گیرد، به انتقاد برخی در خصوص ابلاغ این شیوه نامه اشاره و تاکید کرد: آنهایی هیاهو می کنند که این پذیرشها را بدون مجوز دفتر گسترش وزارت علوم و عدم داشتن مجوز برگزاری آزمون زیر نظر سازمان سنجش، انجام می دادند.


برخورد با پردیسهای خاطی دانشگاهها


این مقام مسئول درباره برخورد با تخلفات این قبیل دانشگاهها، شکایات دانشجویان را مثال زد و گفت: تمام دانشجویانی که متقاضی پذیرش در این قبیل دانشگاهها بودند هم اکنون طلب بازپرداخت شهریه هایشان را دارند و مدارک این دسته از دانشگاهها در صورت ادامه تخلف، بی اعتبار خواهد شد که این بزرگترین برخورد با خاطیان است.

حسنی مکان ارائه شکایت دانشجویان نسبت به این دانشگاهها را دفتر شکایات حقوقی وزارت علوم اعلام کرد.

مدیرکل دفتر گسترش وزارت علوم، اعلام کرد که شیوه نامه ممنوعیت پذیرش بدون آزمون دانشجوی تحصیلات تکمیلی امروز به دانشگاههای کشور ابلاغ می شود.

به گزارش مهر، در مصوبه ای که معاون آموزشی وزارت علوم به تازگی ابلاغ کرد، آمده است: "به منظور هماهنگی در اجرای بند " ح " ماده 20 قانون برنامه پنجم توسعه از یک سو و رعایت عدالت در پذیرش دانشجو یادآور می شود که پذیرش دانشجو برای دوره های تحصیلات تکمیلی صرفاً از طریق شرکت و قبولی داوطلبان در آزمون سراسری ورود به دوره کارشناسی ارشد و آزمون نیمه متمرکز برای ورود به دوره دکتری امکان پذیر است.


استثنای بر این قاعده، پذیرش مربیان حائز شرایط متقاضی استفاده از سهیمه بورسیه دانشگاهها و موسسه‌های آموزش عالی و پژوهشی همچنین داوطلبان بهره مند از بورس دستگاههای اجرایی است که پذیرش این عده از داوطلبان نیز صرفاً با کسب مجوز شورای بورس انجام می شود.


بر این اساس، پذیرش مستقیم داوطلبان تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی چه در واحد اصلی و چه در پردیسهای دانشگاهی خارج آزمونهای سراسری و یا کسب معرفی نامه از شورای مرکزی بورس مجاز نیست و مدارک تحصیلی این قبیل پذیرفته شدگان – در صورت پذیرش و ادامه تحصیل – از نظر وزارت علوم مدارکی غیر رسمی و فاقد امکان ارزشیابی است."

شکایت از دانشگاههای پذیرنده بدون آزمون آزمون دانشگاه پردیس دانشگاهی

ابلاغ مصوبه جدید وزارت علوم برای دانشجویان استعداد درخشان

امضاء طرح استیضاح وزیرعلوم به حد نصاب رسید

شهریه پایه ورودیهای قبل ازسال ۹۵ دانشگاه آزاد افزایش نمی یابد

تاکید وزیر علوم بر صرفه جویی در هزینه ها در این وزارت

جلسه روسای دانشگاهها با معاون اول رئیس جمهور برگزار شد

۳ دوره مشترک ارشد دانشگاه خواجه نصیر با دانشگاه های روسی برگزار می شود

معاون جدید دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر منصوب شد.

ضرورت اجرای کامل مقررات مصوب در حوزه آموزش عالی

نامه دو وزیر به رئیس جمهور درباره وام شهریه

دلایل حذف گرایش در کارشناسی/ هم راستا با آموزش جهانی پیش می‌رویم

مشخص شدن اعضای شورای مرکزی و هیأت عالی نظارت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

مصوبه جدید وزارت علوم درباره نمره مردودی

حذف ماده مربوط به تحصیل رایگان ایثارگران و قاریان در دانشگاه‌ها

انتشار متن کامل منشور حقوق دانشجویی

مصوبات جلسه هیات امنای خراسان رضوی دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها