ارسال 35هزار پرونده به هیأت عالی جذب وزارت علوم و تأیید 87درصد پرونده‌ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مصوبات آموزش عالیارسال شده در   26 بهمن 1391-14 February 2013بازدید 2107
ارسال 35هزار پرونده به هیأت عالی جذب وزارت علوم و  تأیید 87درصد پرونده‌هارئیس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم با بیان اینکه 35 هزار و 775 پرونده به هیات عالی جذب ارسال شده است، گفت: 87درصد پرونده های بررسی شده تأیید شدند.پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا مردانی صبح امروز در ششمین نشست هم اندیشی هیاتهای اجرایی جذب دانشگاهها با اشاره به بنیان گذاشتن پایه های اساسی هیات عالی جذب در دولت نهم گفت: در دولت نهم پایه های اساسی هیات عالی جذب در آئین نامه جذب ایجاد شد گرچه در این دولت ثمرات آنرا شاهد نبود اما آثارش را از سال 87 دیدیم.

وی افزود: از مهر ماه سال 87 تاکنون، آمار پرونده‌های بررسی شده 23 هزار و 335 فقره بوده که در کل 20 هزار و 403 فقره مورد تایید قرار گرفته که نشان‌دهنده تایید 87.36 درصد پرونده‌های بررسی شده است.

رئیس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم با اشاره به میزان پرونده های دریافت شده از دانشگاه غیرانتفاعی طی سالهای 87 تا 91 گفت: طی سال های 87 تا 91 تعداد 1418 پرونده از دانشگاههای غیرانتفاعی برای هیات عالی جذب ارسال شد که از این تعداد 1196 پرونده مورد تایید قرار گرفت.

وی درباره پرونده های ارسالی این دانشگاهها در سال جاری اظهار داشت: تعداد 417 پرونده جذب نیز از سوی دانشگاههای غیردولتی ارسال شده که از این تعداد تنها 333 پرونده مورد تایید قرار گرفت متاسفانه دانشگاههای غیردولتی تمایلی برای جذب از خودشان نشان نمی دهند.

مردانی با اشاره به آمار پرونده های تایید شده اعضای هیات علمی و بورسیه دانشگاهها، موسسات دولتی و غیردولتی همچنین دانشگاه آزاد اسلامی از تاریخ 1/7/87 تا 21/11/91 گفت: آمار پرونده های بررسی شده در این بازه زمانی 23 هزار و 353 فقره است که در کل  20 هزار و 403 فقره مورد تایید قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: پرونده های مطرح شده در دانشگاه آزاد نیز در بازه زمانی 89 تا 91 در کل شامل 1359 پرونده تایید شده برای جذب پیمانی راتبه تحصیلی و طرح سربازی می شود.

مصوبات آموزش عالی وزارت علوم پرونده های هیات علمی

ابلاغ مصوبه جدید وزارت علوم برای دانشجویان استعداد درخشان

امضاء طرح استیضاح وزیرعلوم به حد نصاب رسید

شهریه پایه ورودیهای قبل ازسال ۹۵ دانشگاه آزاد افزایش نمی یابد

تاکید وزیر علوم بر صرفه جویی در هزینه ها در این وزارت

جلسه روسای دانشگاهها با معاون اول رئیس جمهور برگزار شد

۳ دوره مشترک ارشد دانشگاه خواجه نصیر با دانشگاه های روسی برگزار می شود

معاون جدید دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر منصوب شد.

ضرورت اجرای کامل مقررات مصوب در حوزه آموزش عالی

نامه دو وزیر به رئیس جمهور درباره وام شهریه

دلایل حذف گرایش در کارشناسی/ هم راستا با آموزش جهانی پیش می‌رویم

مشخص شدن اعضای شورای مرکزی و هیأت عالی نظارت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

مصوبه جدید وزارت علوم درباره نمره مردودی

حذف ماده مربوط به تحصیل رایگان ایثارگران و قاریان در دانشگاه‌ها

انتشار متن کامل منشور حقوق دانشجویی

مصوبات جلسه هیات امنای خراسان رضوی دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها