نشست سراسری هیات های علمی اجرایی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مصوبات آموزش عالیارسال شده در   26 اسفند 1391-16 March 2013بازدید 1029
نشست سراسری هیات های علمی اجرایی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی


آیت ا... نوری همدانی گفت: ساختارسازی و تبدیل شدن به الگوی کامل برای همه کشورهای جهان از سوی ملت ایران باید در دستور کار قرار گیرد.

پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله حسین نوری همدانی در دیدار شرکت کنندگان در دومین نشست سراسری هیات های علمی اجرایی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی در قم، با بیان اینکه حفظ اسلام و عظمت نظام اسلامی نخستین وظیفه مسلمانان است، اظهار کرد: مقام معظم رهبری بر مسئله ساختارسازی تاکید داشته‌اند و ملت ایران هم که هیچ‌گاه دچار افراط و تفریط نشده‌اند باید از این پس هم الگویی کامل برای همگان باشند.

وی افزود: فراگیری علم و دانش نخستین گام در مسیر تبدیل شدن به الگوی کامل برای دیگر کشورها است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه دومین گام در این زمینه توجه به ایمان و اعتقادات دینی است، گفت: هدف از رسالت انبیای الهی پیوند دادن قلب‌ها با خداوند است زیرا سکولاریسم جایی در میان ادیان الهی مانند اسلام ندارد.

وی ادامه داد: علم و دانش بدون ایمان و اعتقاد به خالق هستی تنها بدبختی انسان و ویرانی جهان را در پی خواهد داشت.

آیت‌الله نوری همدانی با تاکید بر تشکیل حکومت اسلامی به عنوان سومین رکن تبدیل شدن جوامع مسلمان به الگوی کامل بشری عنوان داشت: در اسلام تنها پیامبر(ص) و امام معصوم(ع) می‌توانند منصب ریاست حکومت را در دست بگیرند و در زمان غیبت هم باید ولی فقیه شجاع و جامع‌الشرایط بر جای آنان بنشیند.

وی اضافه کرد: ملت ایران از طریق انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) توانستند نظام پادشاهی را سرنگون کنند و این مهم‌ترین ثمره انقلاب محسوب می‌شود.

آیت‌الله نوری همدانی وحدت میان مسلمانان را مورد توجه قرار داد و افزود: در طول تاریخ آنچه موجب ضربه به پیکره اسلام و جوامع مسلمان‌نشین شده تفرقه میان پیروان اسلام بوده است.

وی ادامه داد: از جمله مهم‌ترین نیازهای جامعه اسلامی برخورداری از قدرت دفاعی است تا بتوان در مقابل دشمنانی که هیچ گاه کینه‌های خود علیه اسلام و مسلمانان را فراموش نمی‌کنند ایستادگی کرد.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه کشورهایی چون آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان به زورگویی و خودبرتر بینی عادت کرده‌اند، تصریح کرد: غربی‌ها حتی حاضر نیستند یک روسری را به عنوان حجاب بر سر یک زن تحمل کنند زیرا این امر را خطری برای خود می‌دانند.

دومین نشست سراسری هیات های علمی اجرایی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی با حضور دکتر عین الهی معاون آموزشی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم و جمعی از مسئولان در قم برگزار شد.نشست اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اعضای هیئت علمی

ابلاغ مصوبه جدید وزارت علوم برای دانشجویان استعداد درخشان

امضاء طرح استیضاح وزیرعلوم به حد نصاب رسید

شهریه پایه ورودیهای قبل ازسال ۹۵ دانشگاه آزاد افزایش نمی یابد

تاکید وزیر علوم بر صرفه جویی در هزینه ها در این وزارت

جلسه روسای دانشگاهها با معاون اول رئیس جمهور برگزار شد

۳ دوره مشترک ارشد دانشگاه خواجه نصیر با دانشگاه های روسی برگزار می شود

معاون جدید دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر منصوب شد.

ضرورت اجرای کامل مقررات مصوب در حوزه آموزش عالی

نامه دو وزیر به رئیس جمهور درباره وام شهریه

دلایل حذف گرایش در کارشناسی/ هم راستا با آموزش جهانی پیش می‌رویم

مشخص شدن اعضای شورای مرکزی و هیأت عالی نظارت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

مصوبه جدید وزارت علوم درباره نمره مردودی

حذف ماده مربوط به تحصیل رایگان ایثارگران و قاریان در دانشگاه‌ها

انتشار متن کامل منشور حقوق دانشجویی

مصوبات جلسه هیات امنای خراسان رضوی دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها