تغییرات آزمون های سراسری در راستای عادلانه کردن ورودی های آموزش عالی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مصوبات آموزش عالیارسال شده در   01 خرداد 1392-22 May 2013بازدید 1212
معاون آموزشی وزارت علوم گفت: در راستای کیفی و عادلانه کردن ورودیهای آموزشی عالی در دولت دهم اقدامات خوبی برای بهبود آزمونهای سراسری و شیوه غربالگری داوطلبان صورت گرفت.

پرتال دانشگاهی به نقل از مهر، دکتر حسین نادری منش در همایش معاونان آموزشی دانشگاهها و موسسات آموزشی عالی کشور در دانشگاه لرستان گفت: باید به مجموعه آموزشی عالی به عنوان یک سیستم نگاه کنیم و در ارزیابی موفقیت آن به ورودیهای فرآیند و خروجی های آن توجه کنیم.

وی افزود: خروجی یک سیستم مهمترین بخش آن است لذا در آموزشی عالی باید نگاه کنیم خروجی آنکه همان دانش آموختگان دانشگاهها هستند چقدر نیاز بازار کار را بر آورده کرده و چقدر صنعت و خدمات جامعه به آنها اقبال دارد.

معاون آموزش وزارت علوم اظهار داشت: ورودهای  آموزشی عالی نیز که از طریق آزمون وارد دانشگاهها می شوند باید بهترین باشند که در این خصوص نقش آموزش و پرورش تعیین کننده است.

وی تاکید کرد: در راستای کیفی کردن و عادلانه کردن ورودیهای آموزشی عالی در دولت دهم اقدامات خوبی برای بهبود آزمونهای سراسری و شیوه غربالگری داوطلبان صورت گرفت.

معاون آموزش وزیرعلوم افزود: اعضای هیات علمی نیز به عنوان یک عنصر مهم فرآیند آموزش عالی باید ویژگیهای خاصی داشته باشند که توانمندی علمی، داشتن دانش به روز و اعتقاد به ارزشهای  اخلاقی  از جمله این  خصوصیات  است.

وی گفت: برای افزایش کیفیت فرآیند آموزش عالی بازنگری سرفصل های درسی در دستور کار وزارت علوم قرار گرفت و 70 کمیته تخصصی با حضور 700 عضو هیات علمی شکل گرفت که برخی کمیته ها نظیر  کمیته فنی، فرهنگ و تمدن و آموزش و پرورش برای نخستین بار ایجاد شد.

نادری منش اظهار داشت: در راستای نگاه همه جانبه و جامع به آموزش عالی، طرح  آمایش آموزش عالی در دستور کار وزارت علوم قرار گرفت و سند طرح آمایش آموزش عالی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شد.

وی هدف  آموزش عالی در نظام جمهوری  اسلامی ایران را تربیت دانشجویان در راستای حیات طیبه دانست و نقش اعضای هیات علمی را در این خصوص بسیار مهم عنوان کرد.

معاون آموزشی وزیر علوم ضمن اشاره به نقش دانشگاهها در افزایش  اقتدار کشور گفت: بر اساس سند چشم انداز، کشور ما باید درمنطقه اول باشد که این به معنی افزایش در آمد سرانه مردم نسبت به کشورهای منطقه است.

وی تاکید کرد:  اقتصاد دانش بنیان یکی از بهترین راهکارهایی است که زمینه حضور  بخش خصوصی در کشور را فراهم کرده و باعث افزایش در آمد سرانه مردم می شود.

نادری منش با اشاره به اینکه آموزش عالی باید عزت و سربلندی ایران را در منطقه افزایش دهد، نقش علوم انسانی را در این خصوص بسیار مهم ارزیابی کرد


مصوبات آموزش عالی تغییرات آزمون سراسری ورودی های آموزش عالی

ابلاغ مصوبه جدید وزارت علوم برای دانشجویان استعداد درخشان

امضاء طرح استیضاح وزیرعلوم به حد نصاب رسید

شهریه پایه ورودیهای قبل ازسال ۹۵ دانشگاه آزاد افزایش نمی یابد

تاکید وزیر علوم بر صرفه جویی در هزینه ها در این وزارت

جلسه روسای دانشگاهها با معاون اول رئیس جمهور برگزار شد

۳ دوره مشترک ارشد دانشگاه خواجه نصیر با دانشگاه های روسی برگزار می شود

معاون جدید دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر منصوب شد.

ضرورت اجرای کامل مقررات مصوب در حوزه آموزش عالی

نامه دو وزیر به رئیس جمهور درباره وام شهریه

دلایل حذف گرایش در کارشناسی/ هم راستا با آموزش جهانی پیش می‌رویم

مشخص شدن اعضای شورای مرکزی و هیأت عالی نظارت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

مصوبه جدید وزارت علوم درباره نمره مردودی

حذف ماده مربوط به تحصیل رایگان ایثارگران و قاریان در دانشگاه‌ها

انتشار متن کامل منشور حقوق دانشجویی

مصوبات جلسه هیات امنای خراسان رضوی دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها