عدم رضایت اکثریت متقاضیان هیات علمی از فرآیند جدید جذب

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مصوبات آموزش عالیارسال شده در   18 تیر 1392-09 July 2013بازدید 2016عدم رضایت اکثریت متقاضیان هیات علمی از فرآیند جدید جذب

اکثریت متقاضیان عضویت در هیات علمی دانشگاه ها با شرکت در یک نظرسنجی عدم رضایت خود را از فرآیند جدید اعمال شده در جذب هیات علمی دانشگاه ها اعلام کردند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از  مهر، به تازگی سایت هیات عالی جذب وابسته به شورای عالی انقلاب فرهنگی فرآیند جدید جذب را به نظرسنجی گذاشته است. البته در سایت مذکور تعداد آراء مشخص نیست اما آنچه قابل مشاهده است، این است که 68 درصد افراد شرکت کننده در این نظرسنجی فرآیند جدید جذب در دانشگاه ها را بسیار ضعیف ارزیابی کرده اند.

تنها 5 درصد افراد رای دهنده این فرآیند را بسیار خوب و سایر افراد هم به ترتیب 4 درصد خوب، 6 درصد متوسط و 14 درصد ضعیف ارزیابی کرده اند.

همچنین بسیاری از متقاضیان در تماس با خبرگزاری مهر از طولانی بودن این فرآیند شکایت کرده و ضمن اینکه نسبت به دریافت هزینه برای شرکت در فرآیند جذب هیات علمی اعتراض داشته اند.

در حال حاضر وزارت علوم، وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد، روند جذب هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی وابسته را بر اساس فراخوان تنظیم کرده اند.

افراد متقاضی در عضویت هیات علمی دانشگاه ها باید پس از شرکت در فراخوان های مورد نظر و ارائه مدارک مورد نیاز در انتظار بررسی صلاحیت علمی و فردی خودشان برای جذب در هیات علمی دانشگاهها بمانند که طولانی شدن این روند موجب اعتراض تعداد زیادی از افراد متقاضی شده است.

در حقیقت فرایند جذب نسبت به روش سابق متمرکز شده است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از مهر، شوراي عالي انقلاب فرهنگي در سال 1386 با تغيير شيوه جذب اعضاي هیات علمي دانشگاهها و مراکز تحقيقاتي کشور با تصويب آيين نامه اي ايجاد ساختارهاي جديدي را براي جذب هیأت علمي تعريف و تعيين کرد هدف شورا از اين اقدام ضمن بهره گيري از توان  تحصيل کردگان فرهيخته، کارآمد، مومن و انقلابي و جذب نيروهاي جوان و متعهد داخل و خارج از کشور ، ايجاد وحدت رويه در شيوه جذب اعضاء هیأت علمي و کاهش ديوان سالاري بوده است.

در ساختار جديد سه سطح براي جذب هیأت علمي زير مجموعه يکديگر ايجاد شده است،در راس اين ساختار، شوراي عالي انقلاب فرهنگي هياتی به نام هيات عالي جذب اعضاي هیات علمي دانشگاه ها و مراکز تحقيقات کشور تشکيل داده است که مستقيما زير نظر اين شورا فعاليت كرده و در دبيرخانه آن مستقر است. زير مجموعه اين هیات دو هیأت ديگر در دو وزارتخانه علوم، تحقيقات و فناوري و بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با عنوان هیات مرکزي جذب اعضاي هیات علمي وجود دارد که وظيفه نظارت و هماهنگي در جذب اعضاي هيات علمي دانشگاهها و مراکز تحقيقاتي را بر عهده دارند.

هیات هاي اجرايي جذب اعضای هیات علمي هم كه زير مجموعه هيات مركزي هستند، در هر مجموعه دانشگاهي و موسسه تحقيقاتي عهده دار جذب متقاضيان جذب هيأت علمي هستند.


عدم رضایت اکثریت متقاضیان هیات علمی از فرآیند جدید جذب مصوبات آموزش عالی

ابلاغ مصوبه جدید وزارت علوم برای دانشجویان استعداد درخشان

امضاء طرح استیضاح وزیرعلوم به حد نصاب رسید

شهریه پایه ورودیهای قبل ازسال ۹۵ دانشگاه آزاد افزایش نمی یابد

تاکید وزیر علوم بر صرفه جویی در هزینه ها در این وزارت

جلسه روسای دانشگاهها با معاون اول رئیس جمهور برگزار شد

معاون جدید دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر منصوب شد.

ضرورت اجرای کامل مقررات مصوب در حوزه آموزش عالی

نامه دو وزیر به رئیس جمهور درباره وام شهریه

دلایل حذف گرایش در کارشناسی/ هم راستا با آموزش جهانی پیش می‌رویم

مشخص شدن اعضای شورای مرکزی و هیأت عالی نظارت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

مصوبه جدید وزارت علوم درباره نمره مردودی

حذف ماده مربوط به تحصیل رایگان ایثارگران و قاریان در دانشگاه‌ها

انتشار متن کامل منشور حقوق دانشجویی

مصوبات جلسه هیات امنای خراسان رضوی دانشگاه آزاد

تصویب آیین نامه مناطق آموزشی 10 گانه

اخبار روزنامه ها