بررسی معیارهای ترفیع سالانه اعضای هیئت علمی گروه معارف اسلامی دانشگاه‌ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مصوبات آموزش عالیارسال شده در   26 تیر 1392-17 July 2013بازدید 634بررسی معیارهای ترفیع سالانه اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها

معیارهای ترفیع سالانه اعضای هیئت علمی گروه معارف اسلامی دانشگاه‌ها در دویست و پنجاه و هفتمین جلسه شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از فارس به نقل از دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، دویست و پنجاه و هفتمین جلسه شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور اکثریت اعضاء در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

در این جلسه ضوابط و معیارهای ارتقا و ترفیع سالانه اعضای هیئت علمی گروه معارف اسلامی دانشگاه‌های علوم پزشکی، صنعتی و هنر بررسی شد.

حجت الاسلام شاطری دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در این رابطه، گفت: این ضوابط و معیارها بر اساس ماده واحده تشکیل کمیسیون تخصصی علوم و معارف اسلامی که در جلسه 248 شورا به تصویب رسیده است، توسط معاونت امور اساتید نهاد نمایندگی پیشنهاد و به شورا ارائه شده است.

همچنین در این جلسه گزارش تطبیقی راهبردهای سند دانشگاه اسلامی مصوب جلسه 254 شورای اسلامی شدن با سند مصوب سال 1379 مورد ارزیابی قرار گرفت.

در ادامه جلسه و در رابطه با تصویب آئین‌نامه‌های فرهنگی دستگاه‌ها مقرر شد، آئین‌نامه‌هایی که به استناد مصوبه جلسه 640 مورخ 29 بهمن سال 78 شورای عالی انقلاب فرهنگی باید به تصویب شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی برسد، پس از طرح در شورای عالی انقلاب فرهنگی چنانچه ظرف مدت دو هفته اعتراضی از سوی اعضای شورای عالی نسبت به مفاد آن به دبیرخانه منعکس نشود، در حکم مصوب شورای عالی تلقی و به دستگاه‌ها ابلاغ شود.

شایان ذکر است، در این جلسه محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنین حجت الاسلام والمسلمین محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها نیز حضور داشتند.


معیارهای ترفیع رتبه اعضای هیئت علمی معیارهای ترفیع دانشگاه ها معیارترفیع هیئت علمی در دانشگاه ها

ابلاغ مصوبه جدید وزارت علوم برای دانشجویان استعداد درخشان

امضاء طرح استیضاح وزیرعلوم به حد نصاب رسید

شهریه پایه ورودیهای قبل ازسال ۹۵ دانشگاه آزاد افزایش نمی یابد

تاکید وزیر علوم بر صرفه جویی در هزینه ها در این وزارت

جلسه روسای دانشگاهها با معاون اول رئیس جمهور برگزار شد

۳ دوره مشترک ارشد دانشگاه خواجه نصیر با دانشگاه های روسی برگزار می شود

معاون جدید دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر منصوب شد.

ضرورت اجرای کامل مقررات مصوب در حوزه آموزش عالی

نامه دو وزیر به رئیس جمهور درباره وام شهریه

دلایل حذف گرایش در کارشناسی/ هم راستا با آموزش جهانی پیش می‌رویم

مشخص شدن اعضای شورای مرکزی و هیأت عالی نظارت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

مصوبه جدید وزارت علوم درباره نمره مردودی

حذف ماده مربوط به تحصیل رایگان ایثارگران و قاریان در دانشگاه‌ها

انتشار متن کامل منشور حقوق دانشجویی

مصوبات جلسه هیات امنای خراسان رضوی دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها