سطح زندگی دانشگاه آزادی ها ارتقا می یابد و اعزام اعضای هیات علمی به داخل و خارج از کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / مصوبات آموزش عالیارسال شده در   25 مهر 1392-17 October 2013بازدید 711سطح زندگی دانشگاه آزادی ها ارتقا می یابد و اعزام اعضای هیات علمی به داخل و خارج از کشور

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی بر به کارگیری دانش و مهارت­های نوین در فعالیت­های آموزشی و پژوهشی از طریق برگزاری کارگاه­های آموزشی و اعزام اعضاء هیأت علمی به داخل و خارج از کشور به منظور فراگیری مهارت­های جدید تأکید کرد.به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر حمید میرزاده با تبریک عید سعید قربان گفت: تقویت و تحکیم مناسبات و کارکردهای فرهنگی از طریق توسعه مشارکت اعضاء هیأت علمی و کارکنان و دانشجویان در فعالیت­های فرهنگی ـ اجتماعی از دیگر برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی است.

میرزاده با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی نزدیک به 50 درصد بار آموزش عالی و 30 درصد بار پژوهش کشور را برعهده دارد، افزود: به تحقیق ثابت شده است که دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان نه تنها در توسعه علمی و پژوهشی کشور بلکه در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایران نقش برجسته و بی بدیلی داشته و دارد.

وی ادامه داد: امروز دانشگاه آزاد اسلامی با بیش از یک و نیم میلیون دانشجو و چهار میلیون دانش آموخته با اغلب خانواده های ایرانی ارتباط دارد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی به محورهای اساسی برنامه پنجساله توسعه دانشگاه آزاد اسلامی اشاره و تاکید کرد: نوآوری و پاسخگویی به انتظارات جدید جامعه و خلاقیت در آموزش و پژوهش، پژوهش محوری و پیشتازی در تولید علم و توسعه مرزهای دانش و تلاش برای احراز برتری در ارائه خدمات نوین آموزشی، پژوهشی و مشاوره­ای با لحاظ کردن افزایش کیفیت از مهم­ترین نکات مصوب در برنامه پنجساله دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی همچنین پرورش نیروهای متخصص، خلاق، متفکر و متعهد، کمک به ارتقاء سطح رفاه، رشد و توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه، حفظ هویت­های اصیل ایرانی ـ اسلامی، ارائه برنامه­های درسی پویا، کارآفرین و سازگار با عصر دانش را از محورهای اساسی برنامه پنجساله و چشم انداز دانشگاه آزاد اسلامی برشمرد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی افزود: پرکردن شکاف رو به گسترش بین فناوری­های جدید و نسل جدید، ترویج ارزش­های معنوی و اسلامی، قانون­مداری،  انضباط، سلامت و درستی و صداقت در انجام وظایف و وجدان کاری، استقرار نظام مستمر ارزشیابی و نظارت و پاسخگویی و مرجعیت و مقبولیت علمی در عرصه­های ملی و بین­المللی از دیگر محورهای برنامه پنجساله این دانشگاه است.

میرزاده افزایش سهم دانشگاه آزاد اسلامی در تولید علم از طریق گسترش سریع دوره­های تحصیلات تکمیلی و محور قراردادن فعالیت­های پژوهشی را از برنامه های بلند مدت این دانشگاه عنوان کرد و افزود: ارتقاء سطح کیفی آموزش­ها در دانشگاه از طریق بهبود هرم اعضاء هیأت علمی و اصلاح نسبت هیأت علمی به دانشجو از اولویت هاست.

وی با تأکید بر افزایش تعامل و همکاری­های جدی علمی و پژوهشی داخلی و بین­المللی از طریق تقویت مراکز ارتباط با صنعت و دیگر نهادها گفت: ایجاد و تقویت پارک­های علم و فناوری و مراکز تحقیقاتی متناسب با نیازهای فوری با بهره­گیری از توان علمی اعضاء هیأت علمی و تشکیل شرکت­های دانش بنیان با دانش­آموختگان و اساتید دانشگاه و کاهش اتکا دانشگاه به شهریه از برنامه های بلند مدت دانشگاه است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی ارتقاء کیفی سطح زندگی دانشگاهیان و کارکنان دانشگاه، تقویت و بهبودی امور دانشجوئی و امور رفاهی آنان از اولویت های مهم دانشگاه آزاد اسلامی در برنامه های بلند مدت دانست و گفت: در تلاش هستیم  از ظرفیت­های خالی و امکانات بلا استفاده دانشگاه برای توسعه تحصیلات تکمیلی استفاده کنیم.

آیت الله هاشمی رفسنجانی، دکتر حمید میرزاده سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی و هیات همراه پس از بازدید از بخشهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه در تالار علامه امینی این واحد حضور یافتند.دانشگاه آزاد سطح زندگی دانشگاه آزادی ها اعزام اعضای هیات علمی اعزام اعضای هیات علمی به خارج از کشور اعزام اعضای هیات علمی به خارج

ابلاغ مصوبه جدید وزارت علوم برای دانشجویان استعداد درخشان

امضاء طرح استیضاح وزیرعلوم به حد نصاب رسید

شهریه پایه ورودیهای قبل ازسال ۹۵ دانشگاه آزاد افزایش نمی یابد

تاکید وزیر علوم بر صرفه جویی در هزینه ها در این وزارت

جلسه روسای دانشگاهها با معاون اول رئیس جمهور برگزار شد

۳ دوره مشترک ارشد دانشگاه خواجه نصیر با دانشگاه های روسی برگزار می شود

معاون جدید دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر منصوب شد.

ضرورت اجرای کامل مقررات مصوب در حوزه آموزش عالی

نامه دو وزیر به رئیس جمهور درباره وام شهریه

دلایل حذف گرایش در کارشناسی/ هم راستا با آموزش جهانی پیش می‌رویم

مشخص شدن اعضای شورای مرکزی و هیأت عالی نظارت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

مصوبه جدید وزارت علوم درباره نمره مردودی

حذف ماده مربوط به تحصیل رایگان ایثارگران و قاریان در دانشگاه‌ها

انتشار متن کامل منشور حقوق دانشجویی

مصوبات جلسه هیات امنای خراسان رضوی دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها