ایران مقصد دانشجویان بورسیه سوریه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   19 خرداد 1390-09 June 2011بازدید 2029


آمار دانشجویان بورسیه شهریه‌پرداز/ ایران مقصد دانشجویان بورسیه سوریه
582 دانشجوی بورسیه غیرایرانی از 33 کشور به گفته معاون مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت در حال حاضر در 15 دانشگاه علوم پزشکی کشور در حال تحصیل هستند که 557 نفر از آنها شهریه پرداخت نمی‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حشمت‌الله طاهرخانی امروز سه شنبه در نشست خبری نهمین آئین نکوداشت دانش‌آموختگان بورسیه غیرایرانی با بیان این مطلب افزود: 273 نفر از دانشجویان بورسیه غیرایرانی دانشگاه‌های علوم پزشکی بدون پرداخت شهریه و با دریافت کمک‌هزینه تحصیل می‌کنند و 284 نفر نیز نه شهریه‌ای پرداخت و نه کمک هزینه‌ای دریافت می‌کنند همچنین 25 نفر نیز با هزینه خود شاغل به تحصیل هستند.

معاون مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت افزود: بیشترین آمار دانشجویان بورسیه غیرایرانی دانشگاه‌های علوم پزشکی به ترتیب از سوریه، افغانستان، لبنان، یمن و عراق هستند و نسبت دانشجویان سایر کشورها کمتر است.

طاهرخانی با اعلام اینکه 470 نفر از دانشجویان بورسیه غیرایرانی دانشگاه‌های علوم پزشکی در مقطع دکترای حرفه‌ای پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی مشغول به تحصیل هستند، افزود: 43 نفر نیز در مقاطع تخصصی، 12 نفر در کارشناسیارشد و 57 نفر نیز در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کنند.


ایران مقصد دانشجویان بورسیه سوریه
اخبار روزنامه ها