آيين نکوداشت دانش آموختگان بورسیه غير ايرانی برگزار شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   23 خرداد 1390-13 June 2011بازدید 1527


آيين نکوداشت دانش آموختگان بورسیه غير ايرانی برگزار شد

نهمين کنگره نکوداشت دانش آموختگان بورسيه غير ايراني صبح امروز، 23خرداد در سالن همايش هاي بين المللي دانشگاه شهيد بهشتي برگزار شد.


به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران حاضر در محل نهمين آيين نکوداشت دانش آموختگان بورسيه غيرايراني صبح امروز با حضور معاون آموزشي وزارت بهداشت، معاون دانشجويي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، سفراي کشورهاي مختلف، دانش آموختگان غيرايراني و همچنين اساتيد دانشگاه هاي مختلف برگزار شد.
براساس اين گزارش در اين مراسم از دانش آموختگان بورسيه غير ايراني با اهداء لوح تقدير و هدايا تقدير شد.
اين گزارش حاکيست، در نهمين آيين نکوداشت دانش آموختگان بورسيه غيرايراني، دانش آموختگان رشته هاي علوم پزشکي سوگند ياد کردند تا همواره حدود الهي و احکام مقدس ديني را محترم شمارده و از تضييع حقوق بيماران بپرهيزند و سلامت و بهبود آنها را بر منافع مادي و اميال نفساني خود مقدم بشمارند.
طبق اين گزارش در ادامه دانش آموختگان رشته هاي غيرپزشکي سوگند ياد کردند تا همواره دانش و تجربه حرفه اي خود را که ميراث مشترک بشري است مغتنم دانسته و کوشش کنند تا آن را به روز نگه داشته و درحد توان خود از گنجينه هاي دانش و تجربه هاي بيشتري بهره مند شوند.
گفتني است، در اين مراسم تعدادي از دانش آموختگان بورسيه غير ايراني در سخنراني خود به بيان خاطرات خود در طول تحصيل در ايران پرداختند.
دکتر شعباني رئيس دانشگاه شهيد بهشتي در اين مراسم گفت: امروزه با رشد شتاباني که در حوزه علم و فناوري به وجود آمده، مرزهاي مجازي و جغرافيايي موجود بين کشورها از بين رفته و به فراموشي سپرده شده است.
وي در ادامه عنوان کرد: اين موضوع موجب شده تا فرصت هاي جديدي براي ما به وجود آيد و تنها کساني که مسلح به ثروت دانش باشند مي توانند در دنياي امروز پيشرفت کنند.
*دانش، موج سوم انقلاب در قرن 21 است
رئيس دانشگاه شهيد بهشتي در ادامه تصريح کرد: درقرن 21 بحث دانش به عنوان نظام ثروت جديد در جهان مطرح است که از آن تحت عنوان موج انقلاب سوم ياد مي شود.


آيين نکوداشت دانش آموختگان بورسیه غير ايرانی برگزار شد
اخبار روزنامه ها