120 بورسیه صفر در دانشگاه آزاد/ جذب 600 عضو هیئت علمی از مالزی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   03 مهر 1390-25 September 2011بازدید 4772


اخبارجدید آموزشی دانشگاه آزاد/
120 بورسیه صفر در دانشگاه آزاد/ جذب 600 عضو هیئت علمی از مالزی
معاون آموزشی دانشگاه آزاد درباره بورسیه صفر این دانشگاه، گفت: دانشگاه آزاد حدود 120 بورسیه صفر دارد این افراد بدون دریافت کمک هزینه تحصیل در کشورهای دیگر تحصیل می کنند اما تنها حقوق ماهانه آنان به حسابشان واریز می شود و در پایان تحصیل به کشور باز می گردند و هیئت علمی دانشگاه آزاد می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن احدی در نشست خبری با خبرنگاران به برخی جزئیات فراخوان جدید جذب هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد.

نسبت هیئت علمی در دانشگاه آزاد

معاون رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به نسبت کنونی هیئت علمی در این دانشگاه، اظهار داشت: در حال حاضر نسبت هیئت علمی در دانشگاه آزاد 1 به 40 و میانگین آن در برخی واحدها و مراکز 1 به 47 است اما با تاکیدات ریاست دانشگاه آزاد این نسبت می بایست در 5 ساله آینده 1 به 25 شود.

وی با بیان اینکه در تمام دانشگاههای کشور کمبودهایی در زمینه جذب هیئت علمی وجود دارد، اضافه کرد: کمبود هیئت علمی در تمام دانشگاههای کشور دیده می شود، این امر به علت تاکیدات ما روی ایده آل ها است هر چند باید در این زمینه بیشتر کار کرد.

جذب 600 بورسیه دکتری از مالزی

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به جذب 600 عضو هیئت علمی از دانشگاههای مالزی، گفت: طی سفری که رئیس دانشگاه آزاد به برخی دانشگاههای مالزی داشت حدود 600 نفر از دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاههای مالزی برای عضویت در هیئت علمی دانشگاه آزاد بورسیه شدند.

وی اضافه کرد: تعدادی هم در دانشگاههای انگلستان و بلاروس تحصیل می کنند که پس از بازگشت به ایران، هیئت علمی دانشگاه آزاد می شوند.

به گفته احدی، خواستگاه بیشتر این افراد برای ماندن در ایران استان تهران بود و عده ای هم در شهرهای دیگر کشور از جمله الیگودرز و بروجن جذب شدند.

وی اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی پیش از این نیز حدود یک هزار نفر را از خارج کشور بورسیه کرده است.

احدی به یکی دیگر از تاکیدات رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه جذب هیئت علمی اشاره کرد و افزود: رئیس دانشگاه تاکید دارد دانشگاه آزاد تا پایان سال می بایست حدود 7 هزار عضو هیئت علمی جذب کند که  تاکنون 3 هزار عضو جذب شده و تا پایان سال حتماً به عدد 7 هزار می رسیم.

معرفی ترینهای هیئت علمی آزاد به وزارت علوم

احدی در پاسخ به پرسش مهر، نحوه ارتباط دانشگاه آزاد با وزارت علوم را در زمینه جذب هیئت علمی بیان کرد و افزود: حدود 500 نفر از مربیان دانشگاه آزاد برای تحصیل در مقطع دکتری درخواست بورسیه داده اند که قرار است از بین آنها بر اساس سابقه، معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد، 100 نفر انتخاب و به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معرفی شوند که تاکنون 50 نفر از آنها معرفی شدند.


120 بورسیه صفر دانشگاه آزاد جذب 600 عضو هیئت علمی مالزی
اخبار روزنامه ها