مهلت تكميل ثبت نام بورس دكتری خارج كشور تا 23 آذر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   19 آذر 1390-10 December 2011بازدید 3408


مهلت تكميل ثبت نام بورس دكتری خارج كشور تا 23 آذر


مهلت تكميل ثبت نام داوطلبان بورس دكتري خارج كشور تا 23 ماه آذر تعيين شد
تهران - مديركل بورس و امور دانشجويان خارج وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با بيان آنكه مهلت ثبت نام بورس دكتري تخصصي خارج كشور به اتمام رسيده است، گفت: تعدادي از ثبت نام ها به صورت ناقص انجام شده كه داوطلبان فرصت دارند تا 23 آذر ماه براي تكميل تقاضانامه اينترنتي خود اقدام كنند.

'حسن مسلمي ناييني' روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگي ايرنا افزود: مهلت ثبت نام بورس دكتري خارج وزارت علوم به پايان رسيده و هيچ ثبت نام جديدي انجام نخواهد شد اما آن عده از داوطلباني كه مدارك آنها كامل نبوده و يا بخش هايي از تقاضانامه همچون نام دانشگاه هاي معرف را خالي گذاشته اند تا روز چهارشنبه 23 آذر ماه فرصت دارند تا با مراجعه به پايگاه اينترنتي اداره كل بورس وزارت علوم به نشاني http://iranscholarship.msrt.ir/ و با استفاده از اسم كاربري و رمز عبور كه به آنها در زمان ثبت نام داده شده است براي تكميل تقاضانامه ثبت نامي خود اقدام كنند.

وي گفت: تعداد پنج هزار و 775 نفر در مهلت تعيين شده، براي دريافت بورس دكتري تخصصي خارج كشور سال 1391 وزارت علوم ثبت نام كردند كه يكهزار و 763 نفر آنها زن و بقيه مرد هستند.

مسلمي با بيان آنكه بيشترين تقاضاي بورس دكتري خارج سال 91 توسط دانشجويان علوم انساني ارائه شده است، گفت: يكهزار و 895 نفر از متقاضيان بورس دكتري خارج در گروه علوم انساني، يكهزار و 817 نفر در گروه فني مهندسي، 951 نفر در گروه كشاورزي و دامپزشكي، 890 نفر در گروه علوم پايه و 222 نفر در گروه هنر ثبت نام كرده اند.

وي ادامه داد: دانشگاه‌ها و مراكز اجرايي تا 30 آذر ماه فرصت دارند با استفاده از رمز عبور و شناسه كاربري كه در اختيار دارند داوطلبان را معرفي كنند.

مسلمي، ظرفيت اعزام دانشجويان بورسيه به خارج كشور سال 1391 را حدود 300 نفر اعلام كرد و گفت: پس از ارزيابي مدارك و سوابق علمي آموزشي متقاضيان و انجام مراحل مصاحبه، افراد نهايي انتخاب خواهند شد.


مهلت تكميل ثبت نام بورس دكتری خارج كشور
اخبار روزنامه ها