جزئیات اساسنامه کانون مؤسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور تشریح شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   04 دی 1390-25 December 2011بازدید 2726
جزئیات اساسنامه کانون مؤسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور تشریح شد


پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس: مدیرکل بورس وزارت علوم جزئیات اساسنامه جدید کانون مؤسسات و شرکت‌های خدمات اعزام دانشجو به خارج از کشور را تشریح کرد.

حسن مسلمی نائینی مدیرکل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم، بهبود همکاری و حسن رابطه بین اعضای کانون و راهنمایی آنها به منظور ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات در زمینه اعزام دانشجو و پیگیری امور صنفی و ایجاد همکاری و تعامل بین اعضاء کانون و دبیرخانه مؤسسات را از اهداف اساسنامه کانون مؤسسات و شرکت‌های خدمات اعزام دانشجو به خارج از کشور اعلام کرد.

وی تبادل نظر و همکاری با دبیرخانه مؤسسات در امور مربوط به اعزام، ایجاد تسهیلات رفاهی برای اعضاء کانون همچون تعاونی مسکن و تعاونی چند منظوره، قبول وساطت و میانجیگری در ایجاد سازش بین اعضاء کانون و بنا به تقاضای دبیرخانه مؤسسات به صورت موردی، جمع‌آوری اطلاعات و بررسی و تحقیق درباره مشکلات و شناخت نیازها و اولویت‌های مربوط به اعضای کانون و بررسی و تبادل نظر در حوزه‌ کشورهای مختلف، به منظور آمایش و تمرکززدایی و ارتقاء سطح علمی با تکیه بر نیازسنجی دبیرخانه مؤسسات را از دیگر اهداف این کانون برشمرد.

به گفته مدیرکل بورس وزارت علوم تمام مؤسسات اعزام مادامی که دارای مجوز فعالیت و تأیید شده از کارگروه نظارت باشند عضو کانون محسوب می‌شوند.

وی افزود: بودجه کانون از طریق ودیعه و حق عضویت سالانه اعضاء، جمع آوری هدایا و کمک نقدی و غیرنقدی و اعانات و قبول وصیت و وقف اعضاء و غیر اعضاء تأمین می‌شود و مجمع عمومی هر سال مبلغ ودیعه و حق عضویت سالانه را برای همان سال تعیین کرده و مجوز دریافت آن را به هیئت مدیره خواهد داد.

به گفته مسلمی مبلغ ودیعه برای مؤسسات اعزام فقط یکبار برای تمام دوران عضویت دریافت می‌شود و باید ودیعه و حق عضویت سالانه اعضاء و سایر پرداخت هایی را که طبق اساسنامه و آئین نامه های کانون تعیین و مقرر شده است به موقع پرداخت شود، در صورت لغو عضویت، مبلغ ودیعه در پایان سال مالی و بر اساس ودیعه تعیین شده همان سال از طرف مجمع عمومی، پس از کسر بدهی‌ها، عودت داده خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در صورت انحلال کانون تمام اموال منقول و غیرمنقول پس از استرداد ودیعه به نرخ روز به مؤسسات اعزام و کسر بدهی‌های جاری و معوقه و تعهد آور، به اداره کل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم، تحقیقات و فناوری واگذار خواهد شد.


جزئیات اساسنامه کانون مؤسسات اعزام دانشجو خارج از کشور بورسیه
اخبار روزنامه ها