اعطای بورس تحصیلی روسیه و ژاپن به زنان دانشمند مسلمان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   20 دی 1390-10 January 2012بازدید 2604


اعطای بورس تحصیلی روسیه و ژاپن به زنان دانشمند مسلمان
رئیس شبکه زنان دانشمند زنان جهان اسلام از اعطای بورسیه تحصیلی از کشورهای روسیه و ژاپن و موافقت ژاپن برای ارائه فرصتهای مطالعاتی به زنان دانشمند کشورهای اسلامی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، پروفسور عطا الرحمن- رئیس سازمان علمی، فناوری و نوآوری (STIO) وابسته به کامستک و طیبه ماهروزاده - مشاور وزیرعلوم در امور زنان و رئیس شبکه زنان دانشمند جهان اسلام یاداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

ماهرو زاده در این مراسم با اشاره به نقش بالقوه زنان در توسعه پایدار و لزوم شکوفایی ظرفیتها و قابلیت های آنان اظهار داشت: به منظور همگامی با تحولات سریع در حوزه علوم و فناوری، احیای تمدن اسلامی و نیل به توسعه پایدار در کشورهای اسلامی، طرح ایجاد شبکه زنان دانشمند جهان اسلام در سال 2005 توسط ایران پیشنهاد شد که در چهارمین اجلاس وزرای آموزش عالی کشورهای اسلامی در سال 2008 به تصویب رسید.

وی افزود: سال 1388 نخستین اجلاس شبکه زنان دانشمند جهان اسلام در تهران برگزار شد و پیش نویس اساسنامه آن در مجمع عمومی به تصویب رسید و 9 نفر از کشورهای مختلف اسلامی به عنوان عضو هیئت امنا انتخاب و برنامه دوساله هیئت امنا این شبکه در اجلاس رباط تصویب شد.

مشاور وزیر علوم، دریافت بورسیه تحصیلی از کشورهای روسیه و ژاپن همچنین موافقت ژاپن برای ارائه فرصتهای مطالعاتی به زنان دانشمند کشورهای اسلامی را از جمله اقدامات این شبکه دانست و افزود: با همکاری دانشگاه تهران این امکان فراهم شده که کاربران این شبکه از 25 هزار کتاب و ژورنال انگلیسی بهره مند شوند.

به گفته ماهروزاده با همکاری شبکه زنان دانشمند جهان اسلام و کشورهای ایران، لبنان، تونس، سوریه و الجزایر سمینار علمی با موضوعات نانو فناوری و زیست فناوری، علوم شناختی و علوم فناوری اطلاعات برگزار می شود.


اعطای بورس تحصیلی روسیه ژاپن زنان دانشمند مسلمان
اخبار روزنامه ها