بورسیه تحصیلی روسیه و ژاپن به زنان دانشمند مسلمان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   20 دی 1390-10 January 2012بازدید 3047بورسیه تحصیلی روسیه و ژاپن به زنان دانشمند مسلمان

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس: مشاور وزیر علوم در امور زنان از اعطای بورسیه تحصیلی کشورهای روسیه و ژاپن برای ارائه فرصت‌های مطالعاتی به زنان دانشمند کشورهای اسلامی خبر داد.
عطاء الرحمن رئیس سازمان علمی، فناوری و نوآوری (STIO) وابسته به کامستک و طیبه ماهرو زاده مشاور وزیر علوم در امور زنان و رئیس شبکه زنان دانشمند جهان اسلام یاداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

ماهرو زاده در این مراسم با اشاره به نقش بالقوه زنان در توسعه پایدار و لزوم شکوفایی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های آنها گفت: به منظور همگامی با تحولات سریع در حوزه علوم و فناوری، احیای تمدن اسلامی و نیل به توسعه پایدار در کشورهای اسلامی ، طرح ایجاد شبکه زنان دانشمند جهان اسلام در سال 2005توسط ایران پیشنهاد شد که در چهارمین اجلاس وزرای آموزش عالی کشورهای اسلامی در سال 2008 به تصویب رسید.

وی افزود : سال 1388 اولین اجلاس شبکه زنان دانشمند جهان اسلام در تهران برگزارشد و پیش نویس اساسنامه آن در مجمع عمومی به تصویب رسید و 9 نفر نیز از کشورهای مختلف اسلامی به عنوان عضو هیئت امنا انتخاب شد و برنامه دوساله هیئت امنای این شبکه نیز در اجلاس رباط تصویب شد.

ماهرو زاده اخذ بورسیه تحصیلی از کشورهای روسیه و ژاپن و همچنین موافقت ژاپن برای ارائه فرصت‌های مطالعاتی به زنان دانشمند کشورهای اسلامی از جمله اقدامات این شبکه دانست و افزود: همچنین با همکاری دانشگاه تهران این امکان فراهم شده است که کاربران این شبکه از 25هزار کتاب و ژورنال انگلیسی بهره مند شوند.

وی افزود: با همکاری شبکه زنان دانشمند جهان اسلام و کشورهای ایران، لبنان، تونس، سوریه و الجزایر سمینار علمی با موضوعات نانو فناوری و زیست فناوری، علوم شناختی و علوم فناوری اطلاعات برگزار می‌شود.

گفتنی است: فراهم کردن زمینه‌های همکاری فی مابین در عرصه‌های آموزشی، پژ وهشی و علمی .برگزاری کارگاه‌های آموزشی و سمینارهای مشترک، ایجاد فرصت‌های مطالعاتی و اهدای بورس تحصیلی و انتقال تجارب علمی کسب شده از محورهای تفاهم نامه همکاری شبکه زنان دانشمند جهان اسلام و سازمان علمی، فناوری و نوآوری کامستک (STIO) است.اعطای بورس تحصیلی روسیه و ژاپن زنان دانشمند مسلمان
اخبار روزنامه ها