ايران براي اعطاي بورس تحصيلي به کشورهاي منطقه اکو اعلام آمادگي کرد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   19 فروردین 1391-07 April 2012بازدید 1683

ايران براي اعطاي بورس تحصيلي به کشورهاي منطقه اکو اعلام آمادگي کرد

پرتال دانشگاهی به نقل از پژوهشگران دانشجو: نخستين نشست هيأت امناي موسسه آموزشي اکو با حضور معاونان وزارت علوم در ترکيه برگزار و در آن اعلام آمادگي ايران براي اعطاي بورس تحصيلي به کشورهاي منطقه اکو مطرح شد.

در اين نشست که طي روزهاي 14 و 15 فروردين ماه 1391 و با شرکت نمايندگان 8 کشور از 10 کشور عضو اکو در شهر آنکارا جمهوري ترکيه برگزار شد، ارسلان قرباني - قائم مقام وزير در امور بين الملل و حسين نادري منش - معاون آموزشي حضور داشتند.

بررسي و تدوين برنامه کاري "موسسه آموزشي اکو" براي سال 2012، تصويب بودجه موسسه و تاکيد بر حمايت و مشارکت ساير کشورهاي عضو اکو از اين موسسه و تصويب پيشنهادهاي جمهوري اسلامي ايران از سوي کشورهاي عضو اکو و تعيين رييس موقت موسسه آموزشي اکو، از جمله برنامه هاي اين نشست بود.

اساسنامه "موسسه آموزشي اکو" که در نشست نهم ماه مه سال 1998 در نشست آلماتي قزاقستان به عنوان يکي از سه آژانس تخصصي سازمان همکاري هاي اقتصادي-اکو يعني« موسسه فرهنگي» و « بنياد علمي» به تاييد اعضا رسيده بود، در ارديبهشت ماه 1380به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيد.

آژانس‌هاي تخصصي اکو شامل: "موسسه فرهنگي اکو" مستقر در تهران، "بنياد علمي اکو" مستقر در اسلام آباد و "موسسه آموزشي اکو" است که به تازگي در آنکارا مستقر شده است.

اعلام آمادگي ايران براي برگزاري دوره‌هاي آموزش زبان فارسي و اعطاي بورس تحصيلي براي کشورهاي منطقه اکو در چارچوب موسسه آموزشي اکو و تاکيد بر همکاري موسسه آموزشي اکو با دانشکده بيمه اکو جمهوري اسلامي ايران و استفاده از ظرفيت‌هاي اين دانشکده با توجه به قدمت 40 ساله آن، از ديکر برنامه هاي مطرح در اين نشست بود.
بورس تحصيلي اکو
اخبار روزنامه ها